KVINS: Đoković ispao, Nadal prošao

Novak Đoković eliminisan sa turnira u Kvinsu. Bolji od njega Belgijanac Malis. Nadal i Federer prošli, ispao Rodik.

KVINS: Đoković ispao, Nadal prošao Izvor: MONDO

Dva velika "skalpa" sikunuta su u četvrtak na turniru u Kvinsu.

Jedan od njih, na žalost, pripada i najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću, koji je morao da pruži ruku Belgijancu Ksavijeru Malisu.

Belgijanac, koji ima 29 godina, a trenutno je 74. teniser sveta, dobio je Đokovića sa 2:1 u setovima (6:3, 4:6, 6:2). Meč je trajao jedan čas i 41 minuta.

U drugom gemu prvog seta Đoković je propustio tri vezane prilike za brejk. U petom, to je pošlo za rukom Malisu, koji je oduzeo servis našem teniseru, zatim isto ponovio u devetom gemu za osvajanje uvodnog dela igre rezultatom 6:3.

U drugom setu sve do devetog gema nije bilo nagoveštaja za brejk. Tada Novak koristi prvu od tri vezane brejk lopte i u narednom gemu na svoj servis donosi izjednačenje u setovima (6:4).

Odlučujući set donio je sigurnu igru obojice tenisera sve do sredine, kada Belgijanac stiče brejk prednosti koji udvostručuje u posljednjem gemu meča za pobjedu nad Đokovićem u njihovom prvom susretu.

Đoković u petak igra meč četvrtfinala dubla na Kvinsu. Posle ovog turnira, spskog tenisera očekuje nastup na Vimbldonu, koji počinje u ponedeljak, 21. juna.

Drugi "skalp" pripada Amerikancu Endiju Rodiku. Njega je sa 2:0 u setovima (6-4, 7-6) savladao Izraelac Dudi Sela.

Ovo je najraniji završetak Rodika na turniru koji prethodi Vimbldonu još od 2001. godine kada je eliminisan još u prvom kolu. Inače, Rodik je četiri puta pobjeđivao na Kvinsu.

"Sela je igrao izvanredno, svaka čast. Nadigrao me je. Mogao sam neke stvari i da promijenim u igri, ali Sela je odigrao gotovo savršen meč", priznao je Rodik.

Izraelac, koji je prošle godine na Vimbldonu došao do četvrte runde, kaže da mu se sve više dopada da igra na travi.

"Ranije nisam volio ovu podlogu, ali sada baš volim da igram na njoj", rekao je Sela.

Pobjednik Rolan Garosa Rafael Nadal morao je da odigra tri seta sa upornim Denisom Istominom.

Nadal je, uz povredu koju je osjetio u drugom setu, savladao Uzbekistanca (rođenog u Rusiji) prilično tijesno - bilo je 2:1 u setovima (7:6, 4:6, 6:4).

Posebno je bilo uzbudljivo u odlučujućem setu. Nadal je napravio brejk i poveo 5:3, potom je imao dvije meč lopte, ali se Istomin "vratio iz mrtvih" i napravio ribrejk za 5:4, ali je onda svjetski broj jedan ponovo uzvratio i pobjedu proslavio urlikom!

Rodžer Federer je isprašio Kolumbijca Alehandru Falju 6:1, 6:2.