KVINS: Đoković u polufinalu dubla

Đoković u paru sa Izraelcem Erlihom ušao u polufinale dublova na turniru u Kvinsu.

KVINS: Đoković u polufinalu dubla Izvor: MONDO

Poslije poraza već u osmini finala singla, Novak Đoković je ipak obezbijedio bar još jedan meč na travi, što će mu omogućiti da se bolje pripremi za predstojeći gren slem u Vimbldonu.

U četvrtfinalu dublova na turniru u Kvinsu, Novak Đoković i Izraelac Džonatan Erlih savladali su druge nosioce, Veslija Mudija (Južnoafrička Republika) i Dika Normana (Belgija) sa 2:1 u setovima (4:6, 7:6 (8:6), 10-3).

Odluka o pobjednicima prvog seta "pala" je u posljednjem, desetom gemu, kada iskusniji rivali prave brejk za odlazak na pauzu sa prednošću od 6:4.

I u drugom setu igrao se gem za gemom, sve do taj-brejka koji je pripao „srpskom“ paru rezultatom 8:6 iako je u jednom trenutku bilo 4:1 za protivnike.

U super taj-brejku dominirali su Đoković i Erlih za ubjedljivu pobjedu nakon 10-3.

Đoković i Erlih su zabilježili već tri pobjede na turniru na kojem debituju kao dubl kombinacija. Prije dva dana savladali su sedme, a u petak druge nosioci.

Naredni rivali Đokovića i Erliha biće bolji iz duela Beneto/Ljodra (8) protiv Golubev/Istomin.