Hjuit pobijedio Federera u njegovom Haleu

Lejton Hjuit trijumfovao je na turniru u njemačkom Haleu. On je u nedelju bio bolji od prvog tenisera sveta Rodžera Federera sa 3:6, 7:6, 6:4.

Hjuit pobijedio Federera u njegovom Haleu Izvor: MONDO

To je bio prvo finale za Hjuita ove sezone, ali i prva pobjeda nad Federerom još od 2003. godine.

"Ovo je fantastično. Rodžer je paklen protivnik i svi znaju koliko je dobar na travnatim terenima. Njegov rekord sve govori", rekao je Hjuit, podsjetivši na 29 uzastopnih pobjeda Federera na turniru u Haleu!

Federer, koji je do finala došao bez izgubljenog seta, nije uspio da šesti put trijumfuje u Haleu.

"Na žalost nisam uspio da pobijedim, ali me ovaj poraz nije zabrinuo. Mislim da sam dobro igrao na turniru i moram da izvučem pouke pred početak takmičenja na Vimbldonu", rekao je Federer.

Takmičenje na Vimbldonu počinje 21. juna, a Federer će tamo pokušati da osvoji sedmi trofej.

Američki teniser Sem Kveri trijumfovao je na turniru Kvins u Londonu, pošto je bio bolji od sunarodnika Mardija Fiša sa 2:0 u setovima (7:6, 7:5).

Na istom turniru, prvu titulu u dubl konkurenciji u karijeri osvojio je Novak Đoković.

Kveri, sedmi nosilac, je tako osvojio treću titulu u sezoni. Prije Kvinsa, bio je uspješan u Memfisu i Beogradu.

Meč između Kverija i Fiša bilo je prvo američko finale na turniru u Kvinsu još od 1994. godine, kada su za trofej igrali Tod Martin i Pit Sampras.

Kineska teniserka Li Na trijumfovala je na turniru u Birmingemu, pošto je savladala Ruskinju Mariju Šarapovu rezultatom 2:0 u setovima (7:5, 6:1).

Bila je to repriza njihovog međusobnog duela iz prošlogodišnjeg polufinala istog takmičenja i pobjedu je ponovo zabilježila Kineskinja.

Šarapova je bolje počela i meč i povela 3:1, ali je Li odmah uzvratila i izjednačila na 3:3, da bi novim brejkom u 12. gemu dobila prvi set.

U drugom je Ruskinja potpuno pala i samo je statirala na terenu dok je kineska teniserka nizala poene i na kraju ostvarila zasluženu pobjedu.