Tipsarević: Fudbaleri su me motivisali

Srpski teniser igrao polufinale Unicef opena u Hertogenbošu i proveravao rezultat fudbalske utakmice Srbija - Njemačka.

Tipsarević: Fudbaleri su me motivisali Izvor: MONDO

Janko Tipsarević je više puta priznao da mu je skijanje draže od fudbala, ali je kao i većina Srba bio uz "orlove", koji su igrali veoma važnu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici.

"Najveći problem mi je bio rezultat fudbalske utakmice. Znam da to nije baš profesionalno, ali sam na 2:1 u trećem setu pogledao rezultat (meča Srbija - Njemačka, op.aut.) i to mi je dalo motiva", izjavio je Tipsarević poslije pobjede nad Bendžaminom Bekerom sa 6:7, 6:3, 6:4 nakon dva sata i 17 minuta igre.

Interesantno je da je i Janko u petak pobijedio Nijemca. Zbog toga će u subotu igrati u svom drugom ATP finalu.

Rival za titulu na travi Den Boša biće mu Ukrajinac Sergej Stakhovski, koji je poslije 67 minuta savladao Belgijanca Havijera Milisea sa 6:3, 6:4.

Nekada najbolji junior planete, a sada 51. teniser svijeta je prije ovog takmičenja vezao šest poraza, ali je u Holandiji savladao Šardija, Klemona, Lučaka...