ODBOJKA (SL): Srbija ruši redom!

"Orlovi" kao gosti pobijedili Italiju (3:2) u okršaju prethodno neporaženih ekipa u B grupi Svjetske lige. Drugi meč u nedelju u Firenci.

ODBOJKA (SL): Srbija ruši redom! Izvor: MONDO

Odsustvo dugogodišnjih nosilaca igre, kao što su Nikola Grbić i Ivan Miljković, uopšte ne smeta reprezentaciji Srbije u aktuelnom ciklusu Svjetske lige.

Izabranici Igora Kolakovića zadržali su stoprocentan učinak u B grupi, pobijedivši Italiju u Montekatiniju rezultatom 3:2.

Po setovima je bilo 20:25, 25:19, 25:16, 12:25, 15:12, a meč je trajao sat i 47 minuta. "Azuri" su poveli sa 1:0, Srbija preokrenula na 2:1, da bi odluka pala u petom setu.

Uprkos dobrom početku domaćina, "orlovi" su brzo uspostavili rezultatsku ravnotežu, pa poveli sa 13:11. Posljednja dva poena i petu pobjedu iz isto toliko mečeva, ekipi je donio Bojan Janić.

Srbija je nastupila u sastavu: Kovačević (14 poena), Janić (9), Petković (1), Terzić, Stanković (12), Nikić (1), Mitić, Dokić (3), Starović (18), Petrović, Podraščanin (9), Rosić.

Srpski odbojkaši su iz protivničkih grešaka osvojili 30 poena, a Italijani sedam manje.

Druga utakmica trećeg vikenda na rasporedu je u nedelju od 20.30 časova u Firenci.

Francuska je u petak kao domaćin savladala Kinu rezultatom 3:0, što je njena prva pobjeda u takmičenju. Kina je i dalje "na nuli".

(MONDO, foto: FIVB)