VIMBLDON: Bozoljac čeka Federera

Srpski teniser poslije dobrog izdanja u kvalifikacijama u istom ritmu nastavio i u glavnom žrijebu Vimbldona.

VIMBLDON: Bozoljac čeka Federera Izvor: MONDO

Ilija Bozoljac je u prvom kolu Otvorenog prvenstva Engleske savladao nekadašnjeg olimpijskog šampiona i bivšeg broja devet Nikolasa Alehandra Masu sa 3:1, po setovima 7:6, 3:6, 6:3, 7:6 poslije skoro tri sata igre.

Bozoljčev odličan servis mu je pomogao da i u ovom meču ostvari pobjedu. Srbin je zabilježio čas 27 asova, samo dvije duple greške i 109 vinera.

Ilija je dobio prvi set u taj brejku, nakon čega je Čileanac drugi set startovao sa tri osvojena gema, što se ispostavilo kao odlučujuće za njegovo izjednačenje ukupnog rezultata (1:1).

Masu je napravio brejk u trećem gemu trećeg seta i poveo sa 2:1. Tu prednost je zadržao sve do šestog gema kada mu je 25-godišnji teniser iz Aleksandrovca oduzeo servis, a zatim i tri naredna gema riješio u svoju korist, čime je dobio treći set.

Četvrti set bio je bio je bez brejka, sve do 13. gema. U odlučujućem taj brejku je najprije gubio sa 3:6, da bi onda stigao na 7:6, pa 9:7.

Iliji Bozoljcu je ovo tek drugo učešće u glavnom žrijebu Vimbldona, a 2008. je takođe stigao do drugog kola.

Srpski teniser se u narednoj rundi sastaje sa braniocem titule Rodžerom Federerom. Švajcarac je bio na pet poena od eliminacije na samom startu, ali je poslije maratona ipak uspio da u pet setova savlada i Alehandra Falju sa 5:7, 4:6, 6:4, 7:6, 6:0.