VIMBLDON: Novak požurio u treće kolo

Najbolji srpski teniser nije dozvolio Amerikancu Tejloru Dentu da ga namuči kao Belgijanac Rohus u prvom kolu - 7:6 (7:5), 6:1, 6:4.

VIMBLDON: Novak požurio u treće kolo Izvor: MONDO

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, rutinskom pobJedom nad Tejlorom Dentom posle sat i 57 minuta igre.

Neizvesnosti je bilo samo u prvom setu, u kojem su obojica imala (i propustila) po jednu šansu za brejk - prvo Dent pri vođstvu od 4:3, pa Đoković kod 4:4.

I u "taj-brejku" se vodila izjednačena borba, u kojoj je srpski teniser pokazao klasu i sa dva-tri efektna udarca došao do prelomnih poena za konačnih 7:5.

U preostala dva seta stvari su se odvijale neuobičajeno lako za Novaka.

Dva brejka u drugom (za 2:0 i 5:1), a jedan na početku trećeg seta bili su mu dovoljni da pošalje na tribine nezgodnog američkog servera, koji je na Vimbldon stigao kao 97. na ATP listi, ali je 2005. godine bio "broj 21".

Novakov rival u trećem kolu biće 28. nosilac Albert Montanes. Španac je u pet setova bio bolji od Amerikanca Brendona Evansa - 3:6, 6:3, 6:7, 6:1, 4:6.