VIMBLDON: Džej Džej ekspres!

Jelena Janković deklasirala Alonu Bondarenko (6:0, 6:3) i uz male probleme sa povredama se plasirala među 16 najboljih.

VIMBLDON: Džej Džej ekspres! Izvor: MONDO

To je prava Džej Džej!

Treća teniserka svijeta prebrodila je i treću prepreku na Vimbldonu, ubjedljivim rezultatom i sigurnom igrom, posebno u prvom setu.

Jankovićeva se revanširala Aloni Bondarenko za eliminaciju sa ovogodišnjeg Australijan opena, što joj je bio jedini poraz iz 12 međusobnih okršaja! Od 11 mečeva koje je dobila, Jelena je samo jednom morala da igra tri seta sa Ukrajinkom, a i to se dogodilo prije četiri godine...

Sada se okreće znatno težim rivalkama. U osmini finala je očekuje Belgijanka Janina Vikmajer ili Ruskinja Vera Zvonareva (21. nosilac), a u eventualnom četvrtfinalu pobjednica belgijskog derbija između Kim Klajsters i Žistin Enan.

Ipak, sudeći po prikazanoj igri, Jankovićeva nema razloga da se plaši bilo koga.

U prvom setu je prosto "pregazila" Bondarenko. Za samo 14 minuta igre, dobila je set sa 6:0, prepustivši protivnici ukupno četiri poena.

Bondarenko je prvi gem osvojila za izjednačenje na 1:1 u drugom setu, a onda je Jelena morala da zatraži lekarski tajm-aut, pa nešto kasnije i masažu u pauzi između gemova.

Ipak, brzo se vratila svojoj igri. Prebrodila je bolove u leđima i nozi i prekinula neizvjesnost koja je vladala do sredine seta.

Na ovom meču iskoristila je pet od šest prilika za brejk, ostvarila ubjedljivu prednost u "vinerima" (20:5), mada uz dvostruko više neiznuđenih grešaka (16:8), mahom u drugom setu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)