VIMBLDON: Holanđani izbacili Viktora

Srpski teniser Viktor Troicki i Nijemac Kristofer Kas nisu uspjeli da se plasiraju u drugo kolo u konkurenciji dublova na gren slem turniru u Vimbldonu.

VIMBLDON: Holanđani izbacili Viktora Izvor: MONDO

Oni su u petak na startu takmičenja izgubili od holandskog para Tiemo de Baker/Robin Hase sa 3:1 u setovima - 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:3), 6:3.

Od predstavnika Srbije u konkurenciji dublova ostali su još Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević.

Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor sastaju se u drugom kolu sa britanskim parom Kris Iton/Dominik Inglot, dok Tipsarević i Jen Hsun Lu iz Kineskog Tajpeha igraju protiv šestih nosilaca, Poljaka Marijuša Firstenberga i Marćina Matkovskog.

Švajcarski teniser i branilac titule u singlu, Rodžer Federer, plasirao se u osminu finala. On je savladao Francuza Arnoa Klemona sa 3:0 (6:2, 6:4, 6:2).

Federer, koji je postavljen za prvog nosioca na turniru, u osmini finala igraće protiv 16. nosioca, Jirgena Melcera iz Austrije. Melcer je ranije izbacio Troickog, iako je srpski teniser vodio sa 2:0 u setovima.

Švajcarski teniser prošle godine je osvojio trofej na Vimbldonu, a tada je u finalu savladao Amerikanca Endija Rodika, u meču koji će biti upamćen po pet nevjerovatnih setova.

(agencije/MONDO, foto: Beta/AP)