VIMBLDON: Jelenino prokletstvo osmine finala

Jelena Janković predala Zvonarevoj meč osmine finala Vimbldona. Ruskinja dobila prvi set 6:1, u drugom vodila 3:0.

VIMBLDON: Jelenino prokletstvo osmine finala Izvor: MONDO

Ni u petom pokušaju da napravi korak više na Vimbldonu, najbolja srpska teniserka Jelena Janković nije uspjela.

Džej Džej je peti put zaustavljena u osmini finala prestižnog turnira na travi. U ponedeljak je predala meč Ruskinji Veri Zvonarevoj, koja je ubijedljivo dobila prvi set (6:1), a u drugom vodila 3:0.

"Vrijeme je da konačno preskočim tu granicu i prvi put uđem među najboljih osam", rekla je treća teniserka svijeta uoči meča sa 26-godišnjom Ruskinjom.

Na terenu nije izgledala kao treća teniserka svijeta. Prvi set Zvonareva je dobila ubijedljivo, poslije samo 24 minuta. Jelena je dva puta dozvolila brejk protivnici tako što je u ključnim trenucima pravila duple servis greške!

Zanimljivo je da je u izjavi pre meča Jelena naglasila da joj trava ranije "nije ležala", ali da je uvjerena u uspjeh, jer je poboljšala servis, koji je na toj podlozi važan. Međutim, upravo joj servis nije išao.

Na početku drugog seta Zvonareva (21. na svijetu) je brzo povela 2:0, a onda je opet Jelena servirala za smanjenje prednosti i ponovo je Ruskinja uspjela da napravi brejk.

Potom je Jelena jednostavno prišla sudiji i saopštila mu da predaje meč zbog povrede.

Ovo je bio 12. duel srpske i ruske teniserke i sada je rezultat u pobjedama izjednačen - šest prema šest.