Lažna bomba odvela Argentinu do titule

Rukometaši Argentine zbog dojave o lažnoj bombi izborili plasman u finale Pan-američkog prvenstva, a kasnije i osvojili turnir.

Lažna bomba odvela Argentinu do titule Izvor: MONDO

Rukometne reprezentacije Argentine, Brazila i Čilea plasirale se na Svjetsko prvenstvo 2011. godine u Švedskoj. "Gaučosi" su u osvojili prvenstvo Pan Amerike u Santijagu, a do finala su stigli na nevjerovatan način.

Kako je prenio sajt "Balkan-handball", za vrijeme polufinalne utakmice između Argentine i Kube stigla je dojava o bombi u dvorani.

Meč je prekinut u 29. minutu pri rezultatu 17:8 za plavo-bijele. Dvorana je brzo evakuisana, a igrači su morali da izađu napolje i da se smrzavaju na samo "plus dva", dok je policija vršila pretragu.

Dojava je na sreću bila lažna, ali se meč ipak nije nastavio. Svjetska rukometna federacija (IHF) odlučila je da utakmicu registruje rezultatom koji je bio na snazi u trenutku prekida i da se Argentina plasirala u finale. "Gaučosi" su sutradan pobijedili Brazil sa 28:27.

Kuba je u borbi za treće mjesto, poslednje koje je vodilo u Švedsku, izgubila od Čilea sa 34:31.

Čilenaci će prvi put učestvovati na rukometnom Mundijalu!