VIMBLDON: Zna se - Serena

Serena Vilijams nema premca - osvojila je 13. gren slem titulu, i to četvrtu na Vimbldonu.

VIMBLDON: Zna se - Serena Izvor: MONDO

Poslije pobjede nad Verom Zvonarevom u finalu 6:3, 6:2 odbranila je titulu najbolje u sveengleskom klubu.

Meč je trajao 67 minuta.

Prva teniserka svijeta je i šesti put u sedmom međusobnom duelu bila bolja od Ruskinje, trenutno 21. igračicom sa WTA liste.

Dobro se držala Zvonareva u većem dijelu prvog seta, ali je jedan loše odigran gem Ruskinje bio dovoljan Amerikanki da napravi brejk i povede poslije 36 minuta igre - 6:3.

U drugom setu nije bilo tako uzbudljivo. Serena je dominirala od starta, napravila još dva brejka i zasluženo trijumfovala.

Protivnici nije dala nijednu šansu da joj oduzme servis.

Imala je čak 29 vinera, naspram devet Ruskinje, a samo četiri neiznuđene greške više 9-5.