Čilić pobijedio Troickog i izjednačio

Srpski teniser je poražen u tri seta (6:4, 7:5, 6:2) od prvog reketa Hrvatske u derbi meču četvrtfinala Svjetske grupe Dejvis kupa.

Čilić pobijedio Troickog i izjednačio Izvor: MONDO

Viktor Troicki je parirao Marinu Čiliću u prvom setu, u drugom je vodio 3:0 i 5:2, ali ga je u 12. gemu dobio hrvatski teniser. U terćem setu Srbin već nije imao nikakve šanse i tako je izgubio i peti meč od visokog Hercegovca.

Troicki je prepustio startni gem Čiliću, što je, ispostavilo se, bilo ključno da izgubi prvi set sa 6:4 nakon 45 minuta igre.

Tri minuta i jedan viner bili su dovoljni 21-godišnjem momku iz Međugorja da na samom početku oduzme servis gem tri godine starijem Beograđaninu.

Troicki je imao šansu za brejk koji bi mu donio izjednačenje na 3:3, međutim nije je realizovao. Bila je to njegova najveća prilika u prvom setu i prava je šteta što nije iskoristio period kada je 13. teniser svijeta pravio dosta grešaka.

Do kraja seta oba tenisera su držala svoj servis, a polufinalista Australijan opena je uspio da realizuje prvu set loptu u desetom gemu.
Viktor Troicki je u drugom setu vodio sa 3:0 i 5:2, ali je Marinu Čiliću dva puta uspjelo da se rezultatski vrati.

Srbin je napravio brejk u drugom, odnosno prva tri gema riješio je u svoju korist.

Propustio je Viktor 15:40, odličnu priliku da u četvrtom gemu stigne do novog brejka i velike prednosti.

Hrvatski teniser se izvukao, osvojio gem i tada se već probudila i publika u polupraznom "Spaladijumu"..
Nakon ukupno tri brejk prilike Troickog u drugom setu, od kojih je jednu iskoristio, prvu šansu za oduzimanje servisa rivalu dobio je Marin Čilić. Srbin je spasao jednu brejk loptu, ali dramatični peti gem je ipak pripao hrvatskom reprezetnativcu.

Viktor Troicki je odlično odigrao naredni gem i uspio da anulira prethodno izgubljeni servis gem. Vodio je sa 4:2, a zatim i u narednom gemu iskoristio dekoncentraciju Čilića da uveća svoju prednost.

Činilo se da će već nakon sedam gemova Troicki uspeti da završi set u svoju korist, međutim on ne samo da nije uspeo da napravi novi brejk, već je dozvolio rivalu da se potpuno vrati u set.

Zapravo, Marin Čilić je bio taj koji je diktirao tempo igre i doslovce niotkuda je došao do izjednačenja (5:5).
Praćen zvižducima publike 44. teniser svijeta je stao na servis liniju i izgubio prva dva poena, da bi potom vezao tri poena (40:30).

Troicki je za samo nekoliko minuta od prilike za 6:2, stigao do 5:6 i nakon sat vremena igre u drugom setu Čilić je servirao za prednost od 2:0.

Šokirani Beograđanin nije uspeo da se vrati i domaći teniser je osvojio i drugi set.
U trećem setu je postojao samo jedan teniser. To je bio Marin Čilić.
Viktor Troicki je u naletu odigrao dobro prva dva gema, ali poslije je potpunu kontrolu preuzeo hrvatski reprezentativac.

Srbin je vodio 30:0, a onda je napravio duplu servis grešku, što je otvorilo put Marinu za brejk na 3:2. Bio je to poslednji trzaj Troickog, kome je ovo peti poraz iz isto toliko susreta sa dvometrašem iz Međugorja.

Poslije prvog dana četvrtfinala Svetske grupe Dejvis kupa rezultat je izjednačen.
Viktor Troicki nije uspio da napravi iznenađenje, ali priliku za novu prednost Srbija će imati već u subotu kada su na rasporedu dublovi.

PETAK:
(2) Ivan Ljubičić - (1) Novak Đoković (6:7, 4:6, 1:6)
(1) Marin Čilić - (2) Viktor Troicki (6:4, 7:5, 6:2)
SUBOTA:
Ivan Dodig/Antonio Veić - Nenad Zimonjić/Janko Tipsarević (15.00)
NEDELJA:
(1) Marin Čilić - (1) Novak Đoković (12.00)
(2) Ivan Ljubičić - (2) Viktor Troicki (nakon toga)

Pobjednik duela Srbije i Hrvatske, u polufinalu (17. i 19. septembra) igraće protiv boljeg iz meča Čilea i Češke Republike.

U druga dva četvrtfinalna susreta sastaju se Španija i Francuska, odnosno Rusija i Argentina.

(MONDO, foto: Beta)