ODBOJKA (Ž): Osma pobjeda Srbije

Odbojkaške reprezentativke Srbije zabilježile su osmu pobjedu u A grupi Evropske lige 2010.

ODBOJKA (Ž): Osma pobjeda Srbije Izvor: MONDO

Srbija je u petak uveče u prvoj utakmici V vikenda savladala Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 25:12, poslije 69 minuta igre.

Utakmica je odigrana u dvorani Konstanci u prisustvu 200 gledalaca, a sudili su Dušan Dovicovic iz Slovačke i Janis Amasijadis iz Grčke.
Najviše poena u timu Srbije zabilježile su Stefana Veljković (13) i Jovana Brakočević (12).

Srbija je i treći put u ovogodišnjoj Evropskoj ligi savladala Rumuniju, ovoga puta u Konstanci.

Najveća borba vodila se tokom prvog seta, koji je zahvaljujući smirenijoj igri u finišu pripao Srbiji. U drugom, a naročito u trećem setu, viđena je potpuna dominacija izabranica Zorana Terzića.

Srbija i Rumunija će drugu utakmicu V vikenda A grupe Evropske lige 2010. igrati u subotu od 19.30 časova po našem vremenu.