DK: Česi čekaju Srbe

Reprezentacija Francuske eliminisala Španiju, a Češka bolja od Čilea već poslije dva dana borbi u četvrtfinalu Dejvis kupa.

DK: Česi čekaju Srbe Izvor: MONDO

Španci su 2008. godine osvojili "salataru" bez svog najboljeg tenisera - Rafaela Nadala, ali sada bez njega nisu uspjeli da prođu ni u polufinale.

Najdominantniji tim posljednje dekade u Dejvis kupu (šampioni 2000, 2004, 2008, 2009) poražen je na gostovanju u Francuskoj već nakon dva dana takmičenja.

"Trikolori" su u petak poveli sa 2:0, nakon što su svoje singl mečeve dobili Lorda i Monfis.

Mihael Lodra pobijedio je Fernanda Verdaska sa 3:1 (6:7, 6:4, 6:3, 7:6), a Gael Monfis Davida Fererom u pet setova (7:6, 6:2, 4:6, 5:7, 6:4).

Odlučujući poen u istorijskoj pobjedi za Francuze doneo je dubl Žilijen Benet/Mihael Lorda, koji je nakon 185 minuta bio bolji od kombcinacije Felicijano Lopez/Fernando Verdasko rezultatom 3:1 (6:1, 6:2, 6:7, 7:6).

Francuska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Rusije i Argentine. Poslije dva dana takmičenja u Moskvi rezultat je 1:2.

David Nalbandijan načinio je iznenađenje pobjedom nad Nikolajem Davidenkom sa 3:0 (6:4, 7:6, 7:6), a izjednačio je Mihael Južnji savladavši Leonarda Majera istim rezultatom (6:3, 6:1, 6:4).

Dubl Eduardo Švank/Horasio Zebaljos donio je u subotu prednost Argentini pobjedom nad Nikolajem Davidenkom i Igorem Kunicinim u četiri seta (7:6, 6:4, 6:7, 6:1).

Drugi polufinalni par činiće Češka i pobjednik duela Hrvatska - Srbija, u kome gosti u Splitu vode 2:1.

Teniska reprezentacija Češke je poslije prvog dana vodila sa 2:0 protiv Čilea, pošto je u Kokimbu Jan Hajek pobijedio Pola Kapdevilju sa 3:0 (6:0, 6:2, 6:1), a Ivo Minar savladao Nikolasa Masua sa 6:0, 6:2, 6:3.

Lukaš Dluhi i Jan Hajek su u subotu "ovjerili" Česima plasman u polufinale, pobjedom u dublu. Njih dvojica su savladali domaći par, Horhe Agilar - Nikolas Masu - 3:1 (7:6, 6:3, 3:6, 6:3).

Česi su prošle godine igrali u finalu u Barseloni i poraženi su 5:0.