VATERPOLO (SL): Srbija u najjačem sastavu

Selektor Srbije Dejan Udovičić saopštio je spisak od 14 igrača za završni turnir Svjetske lige, od 13. do 18. jula u Nišu.

VATERPOLO (SL): Srbija u najjačem sastavu Izvor: MONDO

Domaćoj publici predstaviće se reprezentacija praktično identična onoj koja se prošlog ljeta u Rimu okitila titulom svjetskog prvaka.

Jedinu izmjenu u odnosu na to takmičenje predstavlja odsustvo Slavka Gaka, umjesto kojeg se Udovičić odlučio za Borisa Vapenskog.

Za mjesto na golu konkurisaće Slobodan Soro, Gojko Pijetlović i Branislav Mitrović.

Na bekovskim pozicijama izbor je pao na Vanju Udovičića, Marka Avramovića, Milana Aleksića i Nikolu Rađena, dok će na spoljnim pozicijama igrati Filip Filipović, Andrija Prlainović, Boris Vapenski, Stefan Mitrović i Živko Gocić.

Standardni tandem "sidraša" čine Slobodan Nikić i Duško Pijetlović.

Srbija će se takmičiti u B grupi završnog turnira Svjetske lige, a rivali će joj - počev od utorka - biti Južna Afrika, Hrvatska i Australija. Grupu A čine branilac titule Crna Gora, Španija, SAD i Kina.

Sve ekipe igraće u petak u četvrtfinalu, dan kasnije na programu su polufinala, a u nedjelju od 20 časova i finale.

Srbija je na prošlogodišnjem turniru u Podgorici zauzela treću poziciju, dok je Svjetsku ligu osvojila 2007. u Berlinu, odnosno 2008. godine u Đenovi. Prije toga je dva puta zaredom slavila pod imenom Srbija i Crna Gora...

(MONDO, foto: MN Press)