VATERPOLO (SL): Srbiji derbi protiv Hrvatske

Srbija pobijedila Hrvatsku 9:8 i u četvrtak će se protiv Australije boriti za prvo mjesto u Grupi B finalnog turnira Svjetske lige.

VATERPOLO (SL): Srbiji derbi protiv Hrvatske Izvor: MONDO

Uobičajeno neizvjestan i uzbudljiv meč odigrali su Srbija i Hrvatska, a pobjeda je ovog puta pripala svjetskim prvacima.

Srbija - Hrvatska 9:8 (1:3, 4:2, 2:1, 2:2). Druga pobjeda "delfina" na završnom turniru Svjetske lige u Nišu, koja je ostvarena poslije velike borbe.

Hrvati su krenuli silovito i zahvaljujući sjajnoj realizaciji napada sa igračem više poveli 3:0. Srbija je do kraja prve četvrtine smanjila na 3:1, a bila je očigledna nervoza srpskih igrača zbog sudijskih odluka.

U drugoj četvrtini proradila je srpska mašina. Uspjeli su srpski igrači da stegnu odbranu i zaustavili su hrvatski napad, predvođeni sjanim Slobodanom Sorom na golu.

Na drugoj strani "krenuo" je i igrač više i do kraja poluvremena rezultat je bio izjednačen.

Početkom treće četvrtine Srbija je ostala bez Filipa Filipovića (tri lične greške), ali su se ostali razigrali i i sredinom tog dijela meča domaćin je prvi put poveo - 7:6.

Do kraja meča, Srbija je čuvala prednost (bilo je 9:7), a Hrvati su uspjeli da samo ublaže poraz.

Golove za Srbiju postigli su Vanja Udovičić, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović po dva, Boris Vapenski, Marko Avramović i Slobodan Nikić po jedan.

Strijelci za Hrvatsku bili su Petar Muslim (tri), Andro Bušlje i Nikša Dobud po dva i Maro Joković jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 6/13; Hrvatska 6/17.

Selektor srpske reprezentacije Dejan Udovičić rekao je da je njegov tim morao da uloži i više od maksimuma da bi pobijedio.

"Reprezentacija Hrvatske je krem svjetskog vaterpola i protiv nje morate da date i više od svojih mogućnosti. To smo mi i uradili - dali smo i više nego što u ovom trenutku možemo. Mi smo nešto ranije krenuli od Hrvatske u pripreme, ali smo tek nedavno bili kompletni. Zahvalio bih se niškoj publici i pozvao ih da dođu da nas podrže i protiv Australije", rekao je Udovičić.

Selektor Hrvatske Ratko Rudić rekao je da je pobjeda Srbije zaslužena, ali da nije nezadovoljan onim što je njegov tim prikazao.

"Srbija je bila bolja i zasluženo pobijedila, ali zadovoljan sam igrom, jer još nismo potpuno fizički spremni. Naš glavni cilj ove sezone je EP u Zagrebu i želja nam je da na svom terenu postignemo dobar rezultat", rekao je Rudić.