VATERPOLO (SL): "Delfini" se razljutili

Sjajnom igrom u drugoj četvrtini, Srbija slomila otpor Australije (8:6) i otišla u četvrtfinale Svjetske lige kao prva u grupi.

VATERPOLO (SL): "Delfini" se razljutili Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije opravdala je ulogu favorita i u meču posljednjeg kola B grupe završnog turnira Svjetske lige.

Uprkos lošem početku, savladana je Australija rezultatom 8:6, po četvrtinama 0:1, 5:1, 1:1, 2:3. Time su "delfini" osvojili maksimalan broj bodova i u petak od 20 časova igraće sa Kinom za plasman u polufinale.

Andrija Prlainović postigao je tri gola, Filip Filipović i Duško Pijetlović po dva, a Nikola Rađen jedan. "Kengure" su predvodili Janger i Mekgregor sa po dva pogotka, dok su se Martin i Koteril po jednom upisali u listu strijelaca.

Preostale parove četvrtfinala čine SAD - Hrvatska (16.00), Australija - Španija (17.20) i Crna Gora - Južna Afrika (18.40).

Kina se u četvrtfinalu našla samo zahvaljujući odluci FINA, da nijedna reprezentacija ne ispadne poslije prve faze.

Pobjeda u tom meču se podrazumeva, a rivali u polufinalu biće nam Amerikanci ili Hrvati.

"Meč sa Kinom iskoristićemo za oporavak igrača koji su imali veću minutažu i da što svježiji dočekamo polufinale", nije bio lažno skroman selektor Dejan Udovičić.

"Biće i prostora za uigravanje, pošto smo protiv Australije vidjeli da nam nedostaje završno dodavanje. Zato je i realizacija bila slaba, posebno kada smo u posljednjoj četvrtini pali na polju snage", dodao je on.

Centar Slobodan Nikić u drugoj četvrtini je iznudio dva peterca i bio jedan od najzaslužnijih za preokret.

"Nije bilo lako sa jednom od najbolje pripremljenih ekipa na svijetu. Pokazali smo još jednom da nam nije problem ni kada gubimo na početku. Samo treba ovako da nastavimo", rekao je Nikić.

Australija je "probila led" krajem prve četvrtine, a pčetkom druge iz kontranapada stigla do neočekivanih 2:0.

Uslijedilo je furioznih pet i po minuta srpske reprezentacije.

Aktuelni prvaci svijeta popravili su igru u odbrani, postali mnogo agilniji u napadu, pa su poslije više od devet minuta bez pogotka, do poluvremena napunili mrežu Džejmsa Stentona.

U nastavku je Srbija rutinski održavala dva-tri gola prednosti. Stenton je serijom fenomenalnih odbrana održao neizvjesnost (zajedno sa dvostrukim strijelcem Mekgregorom), ali je Filipović otklonio sve dileme preciznim lob udarcem minut i po prije kraja.