VATERPOLO: Srbija pobjednik Svjetske lige!

Slobodan Soro donio Srbiji titulu u Svjetskoj ligi! U finalu protiv Crne Gore odluka pala poslije peteraca!

VATERPOLO: Srbija pobjednik Svjetske lige! Izvor: MONDO

Srbija je "otela" trofej Crnoj Gori u Svjetskoj ligi!

U uzbudljivom, neizvjesnom, izjednačenom meču, odluka je "pala" poslije peteraca, jer je meč završen neriješeno 10:10 (1:1, 3:4, 2:2, 4:3).

U penalima uspješnija je bila Srbija, bolje reći golman Slobodan Soro. On je zaustavio dva udarca crnogorskim vaterpolistima (Damjanu Daniloviću i Borisu Zlokviću), a svi izvođači penala kod Srbije bili su izuzetno precizni i svi šutevi išli su u lijevi donji ugao gola Zdravka Radića.

Rezultat u petercima 4:2 za Srbiju.

Divovska borba dvije vrhunske vaterpolo ekipe, fenomenalno finale, kvalitetno i borba kao da je riječ o borbi za olimpijsko zlato.

Odlučivale su nijanse, kako to obično biva, ali iako je finale bilo žestoko sve je prošlo sportski i fer u bazenu, ali ne i oko bazena, jer su se grupe srpskih i crnogorskih navijača, koji su doputovali na finale, sukobili i razmjenjivali uvrede i po koji tvrdi predmet.

Ali, ono što je važnije jeste da je Niš bio odličan domaćin i da je zaslužio ovakvo superfinale. I da su momci u bazenu, koji su do juče bili zajedno u istoj reprezentaciji, pokazali šta je sportska borba i sportsko ponašanje.

Koliko je meč bio neizvjestan govori i podatak da su se ekipe smjenjivale u vođstvu, igralo se gol za gol i samo je Crna Gora u jednom trenutku imala prednost od dva gola. Ekipe su zbog velike borbe i oštrog kriterijuma suđenja završile meč bez nekolicine igrača (Srbija bez Slobodana Nikića, Milana Aleksića i Nikole Rađena, a Crna Gora bez Mlađana Janovića, Predraga Jokića, Milana Tičića i Aleksandra Ivovića).

Crnogorci su vodili do sredine druge četvrtine, da bi potom Srbija prvi put došla do prednosti (3:2), ali je onda Aleksandar Ivović vezao dva gola i ponovo su Crnogorci preokrenuli za 5:4.

Srbija je dala prvi gol u trećoj četvrtini (Živko Gocić), ali potom Crna Gora opet pravi mini-seriju od 2-0 za prvo osjetnije vođstvo (7:5). Damjan Danilović bio je u tim trenucima glavni pokretač akcija crnogorskog tima i njegov gol minut prije kraja tog dijela igre unio je zebnju u redove Srbije.

Međutim, Srbija uspijeva da smanji na 6:7 do kraja tog dijela igre i ponovo se vratila neizvjesnost u meč.

Posljednja četvrtina bila je izuzetno uzbudljiva, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a pri rezultatu 10:10, Gocić je imao šut za pobjedu Srbije, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

U penal-ruletu odlučio je Slobodan Soro, koji je odbranio šuteve Damjana Danilovića i Borisa Zlokovića.

Za obje reprezentacije najvažnije je da su plasmanom u finale Svjetske lige ujedno obezbijedile i igranje na Svjetskom prvenstvu u Šangaju naredne godine.