PORTOROŽ: Hladan tuš za Džej Džej

Jelena Janković u četvrtak uveče predala meč drugog kola Bjeloruskinji Anastasiji Jakimovoj, pri rezultatu 6:1, 3:6, 0:1.

PORTOROŽ: Hladan tuš za Džej Džej Izvor: MONDO

Druga teniserka svijeta važila je za apsolutnog favorita turnira u Portorožu, ali čar sporta i jeste u tome što se pobjednik nikada ne zna unaprijed.

Jelena Janković bila je na dobrom putu da se plasira u četvrtfinale.

Ubjedljivo je dobila prvi set, a da je na sjevernom Jadranu počelo da se događa nešto čudno, moglo se zaključiti po tome što je rezultat drugog seta na sajtu WTA tura dugo bio "zakucan" na 2:2.

Ispostavilo se da je razlog bio ljekarski tajm-aut. Jelena ga je zatražila pošto je izvrnula članak.

U nastavku je krenula odlično, napravila brejk i povela sa 3:2, ali povreda nije bila nimalo bezazlena. Nisu pomogle ni tablete za ublažavanje bolova...

Jakimova je osvojila četiri gema zaredom, izjednačila na 1:1 u setovima, a Jankovićeva poslije još jednog brejka Bjeloruskinje na startu trećeg seta, odlučila da obustavi borbu.

Tako se 129. teniserka svijeta na opšte iznenađenje našla među osam najboljih. Za polufinale će igrati sa mladom Ruskinjom Ksenijom Pervak, koja je u prvom kolu deklasirala Slovakinju Cibulkovu i nagovijestila da će daleko dogurati.

Turnir u Portorožu igra se na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 220.000 dolara.

Eliminacijom Jelene Janković, u četvrtfinalu nema nijedne teniserke plasirane iznad 30. pozicije na WTA listi.

(MONDO, foto: zvanični sajt)