VATERPOLO: Poraz od Hrvatske koji ne boli

Srbija izgubila od Hrvatske 8:10 na otvaranju FINA Kupa u Rumuniji. Gol Prlainovića sa pola bazena.

VATERPOLO: Poraz od Hrvatske koji ne boli Izvor: MONDO

Poslije dvije pobjede na nedavnom završnom turniru Svjetske lige u Nišu, od kojih je svakako značajniji trijumf u polufinalu tog takmičenja, Srbija je u utorak izgubila od Hrvatske u 1. kolu FINA Kupa u Oradei.

Hrvatska je pobijedila Srbiju 10:8 (2:2, 1:1, 3:2, 4:3) u utakmici koja je bila mnogo značajnija za komšije koji u Rumuniji jure vizu za Svjetsko prvenstvo u Šangaju naredne godine. Mi smo tu brigu prebrinuli plasmanom u finale Svjetske lige, zajedno sa Crnom Gorom.

Dobro, moraju nekad i protivnici da dobijaju, a bolje je da to učine sad, nego na Evropskom prvenstvu u Zagrebu. Uostalom, svi u vaterpolo reprezentaciji su pred turnir u Rumuniji isticali da je najvažnije da se i ovo takmičenje iskoristi kao priprema za šampionat "Starog kontinenta".

I duel u Rumuniji, koji je odigran pred 800 gledalaca, bio je preslikan gotovo svim ranijim susretima "delfina" i "barakuda". Tvrda, neizvjesna utakmica, igralo se gol za gol.

Srbija je, treba to istaći, bila značajno oslabljena, jer je igrača bez povrijeđenog Nikole Rađena (imao ulogu barjaktara na svečanom otvaranju), bolesnog Marka Avramovića, a u trećoj četvrtini isključen je i Filip Filipović zbog prigovora...

Priliku za pobjedu, srpski tim propustio je u prvom dijelu meča kada nije krunisana bolja igra, ali prije svega zbog izuzetno raspoloženog golmana Hrvatske Josipa Pavića, koji je branio sve što je mogao, uključujući i neke "zicere" peterac.

Bukvalno do poslednjih minuta utakmice, nijedan tim nije imao osjetniju prednost (doduše, Hrvati su od početka bili u prednosti, a Srbi ih stizali). Potom je Hrvatska, od rezultata 7:7 napravila seriju od 3-0 i pobjednik je bio odlučen.

Igrač odluke svakako je bio Sandro Sukno, strijelac četiri gola, ali potez meča djelo je Andrije Prlainovića, koji je u trećoj četvrtini postigao gol gotovo sa centra! Tada je rezultat bio izjednačen - 5:5.

STATISTIKA:

SRBIJA: Filipović i Vanja Udovičić po 2, Stefan Mitrović, Prlainović, Živko Gocić i Slobodan Nikić jedan.

HRVATSKA: Sukno 4, Miho Bošković 2, Damir Burić, Igor Hinić, Nikša Dobud i Maro Joković po jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 5/10; Hrvatska 3/10.
PETERCI: Srbija 0/1; Hrvatska 1/1.