VATERPOLO: Soro spustio rampu Amerima

Vaterpolisti Srbije odigrali odličan meč u 2. kolu FINA Kupa u Rumuniji. Sjani Soro, raspucani Udovičić i Nikić.

VATERPOLO: Soro spustio rampu Amerima Izvor: MONDO

Srbija - SAD 17:9 (3:1, 3:1, 4:1, 6:7).

Izvanredna igra centara i sjajne odbrane Slobodana Sora donijele su Srbiji prvu pobjedu na FINA kupu u Oradei.

Amerikanci su poveli 1:0, a od tada je u bazenu "Jon Aleksandresku" postojao samo jedan tim. Najprije je Duško Pijetlović sa dva gola (drugi je bio mala majstorija centra Partizana) preokrenuo na 2:1, a potom se u drugoj četvrtini razigrao i drugi srpski centar Slobodan Nikić, koji je u tom dijelu igre postigao tri gola (dva poslije lucidnih asistencija Filipa Filipovića i Vanje Udovičića).

Ali, prije svega zahvaljujući Soru, koji je "spustio roletnu" na gol, Srbija je napravila osjetnu prednost i opuštenije je ušla u drugi dio utakmice. Golman Srbije je u prvom dijelu imao čak devet odbrana!

Dobra igra u odbrani i efikasna u napadu nastavljena je i u trećoj četvrtini, a u posljednjoj prava goleada - postignuto je čak 13 golova (na obe strane)!

Vanja Udovičić bio je najraspucaniji - čak pet puta zatresao je mrežu Amerikanaca. Njemu uz rame Nikić sa četiri pogotka.

Raduje i dobra igra sa igračem više - srpski tim nije iskoristio samo jedan od sedam takvih napada.

Pomoćnik selektora Dejan Stanojević rekao je da je srpski tim igrao odlično odbranu do posljednje četvrtine.

"Odbrana je u prve tri četvrtine djelovala odlično i to je ono čemu težimo. Posljednjih osam minuta ne bih komentarisao, ne smije da nam se dogodi da primimo toliko golova. Zadovoljni smo jer smo i neke stvari probali a tako ćemo nastaviti i u nastavku ovog turnira", rekao je on.

Jedan od najboljih u srpskom timu Duško Pijetlović rekao je da je pobjeda bila očekivana, ali ne ovako ubjedljiva.

"Oni su igrali dosta utakmica u proteklom periodu i vidi se da su umorni. Idemo dalje, biće još zanimljivih mečeva u Oradei", rekao je Pijetlović.

SRBIJA: Vanja Udovičić 5, Slobodan Nikić 4, Andrija Prlainović 3, Duško Pijetlović 2, Filip Filipović, Boris Vapenski i Stefan Mitrović po jedan.

SAD: Varelas, Šarf i Azevedo po 2, Bejli, Haten i Smit po jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 6/7; SAD 4/13.
PETERCI: Srbija 1/1; SAD 1/1.