VATERPOLO: Trening sa Kinom, slijede "kenguri"

U meču bez mnogo žara, Srbija očekivano savladala Kinu. U petak protiv Australije u četvrtfinalu.

VATERPOLO: Trening sa Kinom, slijede "kenguri" Izvor: MONDO

Očekivano, vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je i Kinu u posljednjem meču grupne faze takmičenja na Svjetskom kupu u Rumuniji.

Rezultat 15:8 za Srbiju (1:2,4:0,6:2,4:4).

Spori ritam u prvoj četvrtini ekipe Dejana Udovičića uslovilo je iznenađujući ishod - 1:2. Srbija je povela golom Filipa Filipovića, a potom su Kinezi preokrenuli i imali čak priliku za 3:1 sa igračem više, ali su pogodili stativu.

U drugoj četvrtini, srpski tim se prenuo. Udovičić je ukazao šansu igračima sa manjom minutažom, da bi Stefan Mitrović, Boris Vapenski i Milan Aleksić sa dva gola postavili stvari na svoje mjesto.

U trećoj četvrtini malo angažovanija igra Srbije. Napad je postao aktivniji, mada je bilo vidljivo da Kinezi nisu bili veliki izazov. Vanja Udovičić, Andrija Prlainović, Filipović i Slobodan Nikić dva puta, potom i Živko Gocić postizali su golove za sigurno i ubjedljivo vođstvo. Kinezi su u tom periodu dva puta savladali Gojka Pijetlovića, koji je dobio šansu umjesto Slobodana Sora.

Na dva minuta prije kraja trećeg dijela već je bilo 11:4. U posljednjoj četvrtini otaljavanje posla, igralo se ležernije, pa su Kinezi četiri puta tresli mrežu Srbije.

Selektor Dejan Udovičić je dosta kombinovao, probao razne varijante...

"Sve je ovo očekivano. Nekim stvarima sam zadovoljan, nekima ne, ali ponavljam da u ovoj fazi priprema ne možemo da očekujemo neka super kvalitetna izdanja. Ima vremena do EP u Zagrebu".

S obzirom na to da je Hrvatska u posljednjem kolu dobila SAD 9:7, Srbija je druga u grupi, što znači da će u petak, u četvrtfinalu igrati protiv Australije, trećeplasirane u grupi A.

Preostali parovi četvrtfinala su: Hrvatska - Iran, Španija - Kina i SAD - Rumunija.

Ukoliko Srbija savlada Australiju u polufinalu će igrati protiv Španije, apsolutnog favorita u duelu sa Kinom. Hrvatska će igrati sa pobjednikom SAD - Rumunija.

SRBIJA: Vanja Udovičić, Vapenski, Nikić, Aleksić, Mitrović i Filipović po dva, Gocić, Prlainović i Duško Pijetlović po jedan.

KINA: Lijang i Ksie po 2, Tan, Guo, Vang i Han po jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 4/7; Kina 3/6.