SAN DIJEGO: Anin brzi kraj

Šahar Per u prvom kolu turnira u San Dijegu bolja od Ane Ivanović rezultatom 2:0.

SAN DIJEGO: Anin brzi kraj Izvor: MONDO

Dobila je Ana Ivanović "vajld kartu" za turnir u San Dijegu, ali srpska teniserka nije znala da je iskoristi. Bio je to još jedan razočaravajući nastup nekada najbolje igračice svijeta!

Ovaj put Ivanovićeva je u prvom kolu poražena je od 17. na WTA listi Izraelke Šahar Per sa 2:0 (7:6, 6:3) poslije jednog sata i 17 minuta igre.

U prvom setu teniserke su sigurno igrale prilikom svojih servisa pa je pobjednica odlučena u tajbrejku. Ivanovićeva je dobro počela i povela sa 3:0, ali je Izraleka nakon toga osvojila sedam uzastopnih poena i povela sa 1:0.

U drugom setu teniserke su opet bile izjednačene do 3:3, ali je nakon toga Per napravila brejk i tu prednost sačuvala do kraja meča.

Duel u San Dijegu bio je treći međusobni za ove dvije teniserke. Srpkinja je zabilježila sva tri poraza.

Šahar Per će u narednom kolu igrati protiv pobjednice meča Jaroslava Švedova - Nađa Petrova.

Prvi nosilac na turniru je Jelena Janković, koja je u prvom kolu bila slobodna. Njena rivalka na startu biće Alisa Klejbanova. Ruskinja je sa 2:1 (6:2, 5:7, 6:3) pobijedila Francuskinju Rezai.

Nagradni fond je 700.000 dolara, a pobjednici će pripasti 107.000 i 470 poena.