STRELJAŠTVO (SP): Srpkinje posljednje

Seniorske Srbije zauzele su posljednje, 28. mesto na Svjetskom prvenstvu u Minhenu u disciplini MK puška 60 metaka ležeći.

STRELJAŠTVO (SP): Srpkinje posljednje Izvor: MONDO

Samo je Ivana Maksimović rezultatom od 586 krugova prošla u pojedinačni dio takmičenja koji će se održati sutra. Lidija Mihajlović je zabilježila isti rezultat, ali u manjoj kvalifikacionoj grupi, pa neće nastupati u pojedinačnom dijelu.

Andrea Arsović je pogodila tek 571 krug, pa je ekipa takmičenje završila na začelju sa ukupno 1.743 kruga.

"U petak na svjetskom vrhu, dan kasnije na dnu svjetskog podruma. Nevjerovatno kako su slabo gađale. Rezultat Arsovićeve je loš i za trostav. Nemamo objašnjenje", izjavio je selektor Zoran Stojiljković podsjećajući da su iste takmičarke prije dva dana osvojile bronzanu medalju u ekipnom trostavu.

Zlato je pripalo Švajcarskoj sa 1.780 krugova, srebro Njemačkoj koja je zabilježila isti rezultat, ali je jednom manje pogodila unutrašnji centar mete. Bronzu su osvojile Korejke sa 1.779 krugova.

Juniorske Srbije osvojile su 18. mjesto u konkurenciji 24 selekcije, pošto su Dragana Todorović, Tašana Bogatinovski i Katarina Biserčić ukupno pogodile 1.751 krug.

Zlato su osvojile Čehinje sa 1.780 krugova, što je novi je svjetski etski rekord. Srebro je pripalo Austriji sa 1.772 kruga koliko je upucala i bronzana Ukrajina.