TORONTO: Troicki konačno pobijedio Čilića

Viktor Troicki pobijedio je Marina Čilića 6:4, 7:6 (2) i plasirao se u 2. kolo Rodžers kupa u Torontu.

TORONTO: Troicki konačno pobijedio Čilića Izvor: MONDO

Ukoliko Janko Tipsarević večeras savlada Filipa Kolšrajbera, u narednoj rundi sastaće se dvojica srpskih tenisera.

Troickom je trebalo 110 minuta da prvi put, i to iz šestog pokušaja, savlada najboljeg hrvatskog tenisera.

U stvari, Čilić je dobio svih deset prethodnih mečeva protiv Troickog i Tipsarevića, ali još nije našao rješenje za Novaka Đokovića (5:0).

Ali, trenutno 51. igrač na svijetu je našao recept za Marina Čilića.

Prvi set trajao je 49 minuta. Viktor je iskoristio jedinu brejk loptu, za 3:2, a prethodno je spasio sve četiri (sve u istom, četvrtom gemu), koliko je imao Čilić. To mu je bilo dovoljno za vođstvo - 6:4.

U drugom setu je Srbin imao dvije prilike da oduzme servis protivniku, kome nije dozvolio nijednu brejk šansu. Ipak, Hrvat (13. na ATP) se oba puta izvukao, pa se došlo do taj-brejka.

Tada je Troicki "počistio" Čilića, poveo je 4:0, zatim 6:1, do konačnih 7:2.

Srpski teniser je odlično servirao, ubacio 73 odsto prvog servisa, od kojih je osvojio 73 odsto poena.

Čilić je napravio 35 neiznuđenih grešaka, a Viktor 23.

Sve je to doprinijelo da Srbin pobijedi.

Doduše, Čilić se tokom meča žalio na vrtoglavicu i stomačne probleme, ali je izdržao do kraja.

Nagradni fond Rodžers kupa je 2.430.000 dolara, a pobjednik će dobiti 443.500 dolara i 1.000 ATP poena.