PLIVANJE: Srpska štafeta nije uspjela

Reprezentacija Srbije podbacila na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Posljednjeg dana štafeta 4x100 mešovito zauzela 12. mjesto.

PLIVANJE: Srpska štafeta nije uspjela Izvor: MONDO

Lazar Bogdanovski (leđno), Čaba Silađi (prsno), Ivan Lenđer (delfin) i Radovan Siljevski (kraul) u nedjelju nisu uspjeli da se domognu finala.

Srpska štafeta 4x100 metara mješovito bila je tek četvrta u svojoj kvalifikacionoj grupi, ukupno 12. u konkurenciji 16 timova.

"Orlovi" su stigli na cilj u vremenu 3:40,87 minuta, tako da im je osmoplasirana Mađarska "pobjegla" za 2,10 sekundi.

Kao što se i očekivalo, Bogdanovski u prvoj izmjeni nije mogao da parira protivnicima, Silađi i Lenđer su donekle nadoknadili izgubljeno, ali bilo je to premalo za prolaz.

Bez "lokomotive" zvane Milorad Čavić (oporavlja se poslije operacije leđa), Srbija je u Budimpešti imala samo dvoje takmičara u finalima. Lenđer na 50 metara delfin i Nađa Higl na 200 metara prsno zauzeli su osma mjesta.