Očekivano - Novak bolji od Viktora

"Srpski derbi" u drugom kolu turnira u Sinsinatiju nije bio ni kvalitetan, ni previše uzbudljiv. Đoković - Troicki 6:3, 7:5.

Očekivano - Novak bolji od Viktora Izvor: MONDO

Novak Đoković se bez mnogo problema plasirao u treću rundu turnira Masters serije.

Iako je Viktor Troicki imao svoje šanse, naročito u drugom setu, jasno se vidjelo da sve zavisi od igre trećeg tenisera svijeta.

Kao i obično, kada je u pitanju njegov prvi meč na turniru, Đoković nije bio naročito inspirisan. Načinio je 35 neiznuđenih grešaka (26 u drugom setu), od toga šest na servisu. A, od tih šest dvostrukih, čak tri u istom gemu, početkom drugog seta.

Koncentracija mu je padala, rasla, pa ponovo padala, ali je uradio dovoljno da se ne postavi pitanje pobjednika.

Đokovićev naredni rival biće Amerikanac Džon Izner, ili Argentinac David Nalbandijan, koji se polako vraća u formu poslije dugog odsustva sa terena zbog povrede.

Prvi set meča odigranog oko podneva po lokalnom vremenu, po velikoj vrućini, odigran je na solidnom nivou. Bilo je po nekoliko lijepih poteza na obe strane, a presudio je Novakov brejk na početku, iz jedine prilike koju je imao.

Viktor je imao malu šansu da uzvrati kada je pri rezultatu 5:3 došao od 40:15 do 40:40, međutim, nije dovršio posao.

U drugom setu su do 3:3 viđena čak četiri brejka. Poveo je Troicki sa 2:0, Đoković uzvratio dvostruko (3:2), ali već u sljedećem gemu prokockao prednost. Viktor je do novog brejka došao pošto je žestokim udarcem o podlogu slomio reket...

Odluka je pala u osmom gemu, u kojem Troicki nije iskoristio čak tri šanse da ponovo oduzme servis kolegi iz Dejvis kup tima Srbije. Grešio je Novak, ali na kraju nekako "iščupao" izjednačenje - 4:4 i ubrzo kaznio nedovoljno agresivnog i odlučnog rivala.

Rezultat u međusobnim susretima sada je 4:1, Troicki ne zna za pobjedu još od ljeta 2007. i senzacije koju je napravio na turniru u Umagu.