SINSINATI: Rodik opet bolji od Noleta

Treći teniser svijeta zaustavljen u četvrtfinalu Mastersa u Sinsinatiju. Endi Rodik ostvario i četvrtu uzastopnu pobjedu protiv Đokovića.

SINSINATI: Rodik opet bolji od Noleta Izvor: MONDO

Novak Đoković neće biti u prilici da brani drugo mjesto na Mastersu u Sinsinatiju, koje je osvajao u prethodne dvije godine kada je gubio finala od Endija Mareja (7:6, 7:6) i Rodžera Federera (6:1, 7:5).

Srpski teniser morao je u četvrtfinalu da položi oružje pred Endijem Rodikom.

Uzbuđenja su ovaj put izostala, jer je Amerikanac bio daleko više raspoložen za igru od Srbina - 6:4, 7:5, poslije sata i 23 minuta igre.

Rodiku su za osvajanje prvog seta bile dovoljen dvije brejk lopte. Jednu je iskoristio, poveo sa 4:2 što se ispostavilo kao nedostižno za Đokovića. Naš teniser u prvom periodu nije imao priliku da oduzme servis Amerikancu.

Novak je na početku drugog seta morao da spasava dvije brejk lopte (15:40). Uspio je u tome, ali ono što 27-godišnjem Rodiku nije pošlo za rukom u prvom jeste u trećem gemu. Đoković je izgubio servis, a Amerikanac napravio veliki korak ka polufinalu.

Rodik je pri rezultatu 5:4 servirao za meč, međutim Beograđanin je konačno uspio da stigne do brejka, prvog na meču, i da produži nadu.

Izgubljen servis nimalo nije uzdrmao Noletovog protivnika, koji već u narednom gemu, bez izgubljenog poena, ponovo stiže do prednosti.

Đoković je imao jednu priliku da drugi set uvede u tajbrejk, ali mu Rodik nije to dozvolio.

U polufinalu sastaće se Amerikanci Mardi Fiš i Endi Rodik.

Od prethodnih sedam duela Đokovića i Rodika, 13. igrač svijeta je dobio pet. Zanimljivo da im je meč u Sinsinatiju bio čak šesti u četvrtfinalu.

Pobjedom na US Openu 2008. godine Đoković je poveo protiv Rodika sa 2:1 u međusobnim susretima, ali je od tada momak rođen u Omahi dobio sva četiri duela (2009, četvrtfinale Aus Opena, Novak je predao, potom četvrtfinale Indijan Velsa 2009 i četvrtfinale Montreala 2009).

Endi Rodik dva puta je bio pobjednik turnira u Sinsinatiju 2003. i 2006.