SINSINATI: Bagdatis nije pomogao Đokoviću

Švajcarac Rodžer Federer i američki teniser Mardi Fiš sastaće se u finalu ATP turnira u Sinsinatiju.

SINSINATI: Bagdatis nije pomogao Đokoviću Izvor: MONDO

Markos Bagdatis je pobijedio prvog tenisera svijeta Rafaela Nadala, ali nije mu uspjelo da odmah potom savlada i drugog. Rodžer Federer će se na turniru iz serije masters 1000 u Sinsinatiju boriti za titulu.

Pobjedom nad Kipraninom sa 6:4, 6:3 Švajcarac je tako ostao na drugom mjestu ATP liste, gdje je minulog ponedjeljka zamijenio Novaka Đokovića.

Najbolji srpski teniser je prije turnira u Sinsinatiju zaostajao za federerom svega 30 bodova, ali ga je poraz od Endija Rodika u četvrtfinalu zaustavio na putu ka odbrani bodova iz prošlogodišnjeg finala (upravo sa Federerom), kojima bi pretekao Švajcarca.

I dok će se Rodžer Federer i Mardi Fiš, koji je u polufinalu pobijedio svog najboljeg prijatelja i sunarodnika sa 4:6, 7:6(3), 6:1, boriti za titulu na turniru u Ohaju čiji je nagradni fond 2.430.000 američkih dolara, Novak će odmarati.

Pred Đokovićem je takmičarksa pauza sve do 30. avgusta, kada startuje posljednji grend slem turnir sezone – US Open.

Novak u Njujorku brani polufinale, gde je 2009. godine poražen od Rodžera Federera rezultatom 6:7 (3:7), 5:7, 5:7.