RUKOMET: Borac m:tel bez premca!

Rukomet opet stanuje u Banjaluci! Borac m:tel pobjednik je petog turnira šampiona "Banjaluka Kup 2010".

RUKOMET: Borac m:tel bez premca! Izvor: MONDO

U konkurenciji skopskog Vardara, Kolubare i Izviđača, Banjalučani su ostvarili maksimalan učinak od tri pobjede i više nego zasluženo osvojili trofej prvaka turnira.

U nedelju uveče, izabranici Dragana Markovića savladali su Vardar rezultatom 27:22 (14:13) prvenstveno zahvaljujući odličnoj seriji početkom drugog poluvremena, kada su se odlijepili na "plus pet" (19:14).
Skopljaci su uspjeli da se trgnu i serijom od 3:0 vrate u utakmicu, ali su domaći rukometaši smogli snage da ponovo steknu pet golova viška i definitvno prelome susret (25:20).

Iako to rezultat ne pokazuje, Makedonci su se pokazali kao tvrd orah, posebno u prvom poluvremenu.

Konstantno su vodili sa jednim ili dva gola razlike, da bi, ako izuzmemo početnih 1:0, Borac do prve minimalne prednosti stigao tek minut i po pred odmor, koju je sačuvao do isteka poluvremena - 14:13.

U redovima Borac m:tela najviše se istakao Fahrudin Melić, desno krilo Banjalučana, koji je postigao osam golova ukupno, pet u prvom dijelu.

Melić, koji je stigao iz sarajevske Bosne početkom sezone, osvojio je i titulu najboljeg strijelca, dok je Borčev golman Mario Blažević proglašen najboljim čuvarom mreže na turniru.

Ekipu trenera Ljubomira Savevskog predvodio je reprezentativac Srbije Rajko Prodanović sa sedam pogodaka.

Na samom kraju utakmice, došlo je do "varničenja" između Vladimira Vranješa iz Borca i Vardarovog Božidara Nadoveze, ali se na sreću sve brzo smirilo uz zagrljaj pomirenja ratobornih rukometaša.

U drugoj utakmici trećeg kola Izviđač je nadigrao srpskog šampiona Kolubaru 33:24 i osvojio drugo mjesto. Timu iz Ljubuškog pripala je i fer-plej nagrada, kao i titula najboljeg igrača koju je zaradio Ilija Lovrinović.