RUKOMET: Sloga i Kolubara u "debelom" minusu

Siudad Real i Celje očekivano su zabilježili i drugu pobjedu na 42. Međunarodnom rukometnom TV turniru "Doboj 2010".

RUKOMET: Sloga i Kolubara u "debelom" minusu Izvor: MONDO

Poslije trijumfa nad domaćom Slogom u prvom kolu (36:23), španski šampion je u srijedu pregazio prvaka Srbije, Kolubaru iz Lazarevca (37:18) i potvrdio da je možda i glavni favorit za osvajanje turnira.

Kandidaturu za visok plasman istaklo je i Celje Pivovarna Laško pobjedom nad Slogom (41:25), koja nije mogla da pruži značajniji otpor slovenačkom predstavniku, a "minus 16" govori više od riječi.

Prve dvije utakmice u srijedu bile su kao preslikane, iz minuta u minut, španska i slovenačka ekipa konstatno su dizale prednost nad Lazarevčanima, odnosno Dobojlijama, kojima su mečevi sa Siudad Realom i Celjem, bili prilika da uče od vrhunskih timova.

Jedinu mrlju na visoku pobjedu Španaca napravio je Hulen Aginegalde koji je sredinom drugog poluvremena zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Siudad Real su sa po pet golova predvodili Isijas Gvardiola, Luk Abalo i Hoan Kaneljas dok je najefikasniji u ekipi srpskog prvaka bio Aleksandar Blagojević sa pogotkom manje.