RUKOMET: Ruska rampa Monpeljeu

Čehovski medvedi, koji su u derbiju drugog kola pobijedili Monpelje (36:31) igraće u samoj završnici 42. Međunarodnog TV turnira u rukometu "Doboj 2010".

RUKOMET: Ruska rampa Monpeljeu Izvor: MONDO

Naravno, pretpostavka je da će ruski prvak da ostvari trijumf nad prošlogodišnjim šampionom turnira Vardarom iz Skoplja u posljednjem kolu Grupe A.

U vrlo izjednačenoj utakmici, Monpelje je samo u prvim minutima meča imao 8:5, da bi Rusi u nekoliko navrata uspjeli da se revanširaju i steknu "plus tri" gola.

Ipak, na odmor na poluvremenu otišlo se sa minimalnom prednošću ruskog tima 17:16.

U nastavku su "medvedi" pojačali odbranu i do sredine drugog poluvremena držali pet, šest pogodaka viška, da bi susret definitivno prelomili 10 minuta prije kraja kada su otišli na nedostižnih "plus osam" (33:25).

Iako je kod Francuza bio izuzetno raspoložen ponajbolji rukometaš današnjice Nikola Karabatić, gorostasni Rusi uspjeli su da sačuvaju prednost i ostvare prvi dio zacrtanog cilja, a to je trofej u Doboju.

Karabatić je bio najefikasniji kod Monpeljea sa osam, dok je ruski tim predvodio Aleksej Rastforcev sa dva pogotka više.