RUKOMET: Bosna sa zvukom sirene!

Sarajevska Bosna ostvarila je u petak prvu pobjedu na 42. Međunarodnom TV turniru rukometnih šampiona "Doboj 2010". Poraz Sloge.

RUKOMET: Bosna sa zvukom sirene! Izvor: MONDO

Šampion Bosne i Hercegovine nadigrao je prošlogodišnjeg osvajača turnira, ekipu Vardara iz Skoplja rezultatom 27:26 (13:11) u susretu punom preokreta.

U vrlo izjednačenoj utakmici, tim Irfana Smajlagića je za nijansu bio bolji u samom finišu prvog i drugog poluvremena i boriće se za peto mjesto na turniru sa ekipom Kolubare, koja je bila bolja od domaćina Sloge rezultatom 26:22.

Makedonci će morati da se zadovolje utakmicom za sedmu poziciju protiv dobojskog tima.

U posljednjem minutu prve utakmice dana viđena je prava drama pri vođstvu "studenata" od 26:25.

Najprije je dosuđen sedmerac za Vardar uz isključenje Petra Pucelja za Bosnu. Neumoljiv sa penala bio je Marko Simović za izjednačenje, ali je Risto Arnaudovski u posljednjim trenucima poslije solo akcije pogodio za pobjedu Sarajlija.

Najefikasniji u ekipi Bosne bio je Igor Karačić (9) i Arnaudovski sa dva gola manje, dok su u timu Ljubomira Savevskog prednjačili srpski reprezentativci Ognjen Jokić sa šest i Rajko Prodanović sa četiri pogotka.