RUKOMET: Siudad Real drugi finalista u Doboju

U finalu 42. Međunarodnog rukometnog TV turnira "Doboj 2010" igraće Siudad Real i Čehovski medvedi.

RUKOMET: Siudad Real drugi finalista u Doboju Izvor: MONDO

Ruski "medvedi" demonstrirali su silu i ranije stigli do finala, dok je Siudad Real posljednji meč na dobojskom turniru zaslužio u petak uveče trijumfom nad Celjem Pivovarnom Laško (30:27)

Španci i Slovenci smjenjivali su se u vođstvu u prvih 30 minuta, ali nijedan tim nije uspio da stekne značajniju prednost, pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 16:16.

Izabranici Talanta Dušebajeva, legende svjetskog rukometa, meč su prelomili u posljednjih deset minuta, kada su stekli četiri gola viška (28:24).

Španski prvak je do kraja rutinski meč priveo kraju i zasluženo ovjerio plasman u finale.

Siudad Real je sa osam golova predvodio Hulen Aginegalde, dok se sa tri manje, u trijumf ugradio Kiril Lazarov (na slici).

Sa druge strane, srpski reprezentativac Momir Rnić i Slovenac Uroš Zorman takođe su postigli po pet pogodaka.

Izvještaje sa popodnevnih utakmica pročitajte OVDJE.