ODBOJKA: Srbi maksimalno protiv Španije

Najbolji odbojkaši Srbije pobijedili su Španiju rezultatom 3:0 u prvoj od dvije prijateljske utakmice u Torehon de Ardosu.

ODBOJKA: Srbi maksimalno protiv Španije Izvor: MONDO

Srbija je u petak uveče slavila sigurnu pobjedu, po setovima 25:23, 25:17 i 25:20.

Mečevi se igraju u okviru priprema za Svjetsko prvenstvo, krajem septembra i početkom oktobra u Italiji.

"Orlovi" su dominirali tokom čitavog susreta. Najjači otpor domaćin je pružio u prvom setu, iako Igor Kolaković nije slao na teren Grbića, Miljkovića, Janića i Samardžića.

Po završetku regularnog toka, treneri su dogovorili odigravanje dodatna dva seta, koja je domaćin riješio u svoju korist sa 25:18 i 15:11.

Drugi meč na programu je u subotu od 19 časova, a povratak u Srbiju u nedelju prije podne.

SRBIJA: Kovačević 15, Janić, Petković 4, Terzić 4, Stanković 10, Samardžić, Grbić, Nikić 9, Rašić 3, Miljković, Starović 23, Petrović 4, Podraščanin 3, Rosić.

ŠPANIJA: Seviljano 6, Noda 16, Ernan 2, Fernandez 11, Garsija Tores 3, Perez 7, Sausedo 11, Rodrigez 2, Salas 2, Rokamora 5, Subijela 5, De Amo 1, Palharini, Ljenas.