NJU HEJVEN: Troicki bez daha u finišu

Srpski teniser ispao u polufinalu poslije više od dva sata borbe sa Denisom Istominom - 6:7 (10), 6:3, 2:6.

NJU HEJVEN: Troicki bez daha u finišu Izvor: MONDO

Viktor Troicki nije stigao do trećeg ATP finala u karijeri niti će u Nju Hejvenu osvojiti prvi trofej.

Srpskog tenisera u polufinalu je zaustavio Uzbekistanac Denis Istomin - 7:6 (10), 3:6, 6:2.

Meč je trajao 130 minuta, a 15. nosilac je imao više snage od desetog favorita turnira.

Prvi set je bio naročito uzbudljiv. Obojica su imali po dve brejk lopte, ali ih nisu iskoristili, baš kao i nekoliko set lopti u taj-brejku. Istomin, inače 46. na ATP listi, prekinuo je maraton - 12:10.

U drugom setu je jedno mjesto bolje rangirani teniser od početka diktirao tempo, poveo 5:1, a zatim dozvolio protivniku da dođe do daha i smanji na 3:5. Ipak, Troicki je izjednačio - 6:3.

U odlučujućem setu su viđena čak četiri brejka, a Istomin je napravio tri - 6:2.

Srbin je na putu do polufinala savladao Finca Jarka Nieminena i Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova (7). Ipak, nije uspeo da i drugi put savlada Istomina. Prethodno je bio bolji od Uzbekistanca u Moskvi 2007.

Troickog tek čeka težak posao, jer na startu US opena sljedeće nedjelje igra protiv Novaka Đokovića.

Istomin će u finalu turnira u Nju Hejvenu igrati protiv Ukrajinca Sergeja Stakhovskog (9), koji je u polufinalu bio bolji od Holanđanina Tima De Bakera (12) - 6:3, 6:4.

Nagradni fond turnira je 663.750 dolara. Poraženi polufinalisti su zaradili po 28.635, finalisti po 51.300, a pobjedniku će pripasti 93.600 dolara i 250 ATP poena.