US OPEN: Janko preko Rohusa do Rodika

Janko Tipsarević tek drugi put u sedmom učešću na US openu stigao je do drugog kola.

US OPEN: Janko preko Rohusa do Rodika Izvor: MONDO

Srpski teniser savladao je na startu poslednjeg gren slema u godini Belgijanca Olivijea Rohusa - 4:6, 7:5, 7:6 (0), 6:2.

Prethodno, Janko je prvu prepreku uspio da sruši 2007, ali je tada odmah zatim naletio na Rafaela Nadala i izgubio. Sada će mu protivnik u drugom kolu ponovo biti igrač iz TOP 10, Endi Rodik.

Tipsarević je smanjio prednost Rohusa u međusobnim duelima na 3:4 iako je izgubio prvi set, koji je Belgijanac dobio tako što je napravio brejk za 6:4. Prethodno, obojica su po jednom gubili servis gemove.

Janko je u poslednjem gemu stigao od 0:40 do izjednačenja, ali je zatim poklekao i izgubio set.

Međutim, uzvratio je istom mjerom - napravio je jedini brejk u drugom setu, poveo 6:5, a zatim rutinski stigao i do 7:5.

Rohus je u trećem setu stigao do velike prednosti kod 5:3, servirao je, ali mu je 30 mjesta bolje rangirani teniser odmah uzvratio brejkom i ušlo se u egal završnicu.

Janko, 44. na ATP listi, spasio je set loptu na svoj servis kod 5:6 i stigao do taj-brejka u kome protivniku nije prepustio ni poen - 7:0.

To je bio početak kraja Belgijanca. Janko je u nastavku dominirao, poveo 4:1, što je kasnije pretočio u 6:2 poslije 163 minuta igre.

Srbin je odservirao 23 asa, Rohus samo jedan. Generalno, statistika govori da je Jankova pobjeda apsolutno zaslužena - bolje je servirao, napravio pet brejkova naspram tri Belgijanca, ukupno je osvojio više poena (129:108)...

Naredni Jankov protivnik, deveti nosilac Endi Rodik na startu US opena nije imao problema da savlada anonimnog Francuza Stefana Robera - 6:3, 6:2, 6:2.

Srbin i Amerikanac sastajali su se dva puta, oba puta na Vimbldonu. Rodik je bio bolji 2006, a Tipsarević 2008.