VATERPOLO (EP): Rusi smazani za doručak

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobIJedila Rusiju 16:10 u 3. kolu Grupe B na EP u Zagrebu. Odlična igra u prvoj četvrtini, raspucani "sidraši".

VATERPOLO (EP): Rusi smazani za doručak Izvor: MONDO

Odlična igra srpskog tima u većem dijelu utakmice, pogotovo u početnih osam minuta, i na kraju ubjedljivih 16:10 (7:2, 3:3, 1:1, 5:4).

Dan pauze, poslije poraza od Mađara (6;9) dobro je došao srpskom timu. U matine terminu, po sunčanom vremenu u Zagrebu, srpski tim je protiv Rusije bio favorit i tu ulogu je opravdao.

Rusija je povela 1:0 preko Sergeja Lisunova. To je bilo jedino vođstvo Rusa na meču. "Delfini" su se "naljutili" i počeli da rešetaju gol protivnika.

U prvoj četvrtini bilo je čak 7:2 za Srbiju, a posebno raduje dobra igra centara Slobodana Nikića i Duška Pijetlovića. Obojica su meč završili sa po tri gola.

Pijetlović je dao dva lijepa gola u prvoj četvrtini. Najpre je uzeo loptu na polovini bazena koji propada Srbiji, isplivao je kontru i poentirao. U sljedećem napadu lobovao je ruskog golmana.

Treba istaći i prvi gol Borisa Vapenskog, debitanta na Evropskom prvenstvu.

U drugoj četvrtini malo opuštanje, što Rusi kažanjavaju i približavaju se na 7:4, ali vrlo brzo stvari su vraćene na svoje mjesto.

U trećoj četvrtini samo dva gola, po jedan na obe strane, a onda u posljednjem dijelu igre ponovo goleada.

Bilo je i propusta i grešaka u odbrani, nekih "bedopustivih" golova koje je primila reprezentacija Srbije, ali sve u svemu, dobra igra za vraćanje samopouzdanja.

Četvrtak je slobodan dan, a u petak će protivnik Srbije biti Makedonija, takođe od 10 časova.

SRBIJA: Pijetlović i Nikić po 3, Milan Aleksić, Živko Gocić, Andrija Prlainović i Filip Filipović po 2, Vapenski i Stefan Mitrović po jedan.

RUSIJA: Dmitrij Stratan 3, Aleksej Rižov-Alejničev i Sergej Lisunov po 2, Dmitrij Antipov, Jurij Želtovski i Aleksej Agrakov po jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 3/7, Rusija 5/9.

PETERCI: Srbija 1/1.