VATERPOLO (EP): "Momci, gdje ste poletjeli?"

Italija pobijedila Tursku, a selektor "azura" morao da "spušta igrače na zemlju" poslije startnih trijumfa. "Nismo još najbolji na svijetu", rekao im on.

VATERPOLO (EP): "Momci, gdje ste poletjeli?" Izvor: MONDO

Vaterpolo reprezentacija Italije do sada je najveće iznenađenje Evropskog prvenstva u Zagrebu. Tri utakmice - tri pobjede, od toga najvredniji trijumf nad braniocem evropske krune Crnom Gorom.

Italijani su u srijedu, očekivano, pobijedili Tursku 9:4 (2:1, 1:1, 4:1, 2:1) i mogli bi da budu prvi u grupi A i direktno se plasiraju u polufinale. Ipak, pred njima su još dva teška duela, protiv Rumunije i domaćina Hrvatske.

"Azuri" su se protiv Turaka uozbiljili tek u drugom poluvremenu, a do tada su Turci, inače "topovska hrana" na turniru, bili egal.

Zanimljiva je bila izjava selektora italijanskog tima Alesandra Kampanje poslije meča:

"Igrali smo taktički briljantno. Ali, u početku utakmice bili smo neozbiljni. Imam mlad tim i neki igrači su vjerovatno pomislili da su najbolji na svijetu poslije dve pobjede na startu takmičenja. Morao sam da im objasnim da još nismo dotle stigli. Ne još".

U drugoj utakmici Grupe B, Nijemci su poslije velike borbe pobijedili Makedoniju 8:7. Poslije prve četvrtine, Njemačka je imala visoku prednost, ali su Makedonci (reprezentacija im je sastavljena od igrača iz Srbije, Crne Gore i Hrvatske) uspjela da se vrati u meč, ne i da napravi potpuni preokret.

Nijemci sada imaju dve pobjede i poraz, isto koliko i Srbija i boriće se sa "delfinima" za poziciju broj 2 u grupi. Duel Srbije i Njemačke biće odigran u nedjelju u 10 časova. Prethodno, u petak, Srbija igra sa Makedonijom, a Njemačka sa Grčkom.