US OPEN: Prošao Novak, Nijemac uporan

Đoković pobijedio Pečnera sa 3:0, ali imao priličan broj servis grešaka. U trećoj rundi protiv Amerikanca Džejmsa Blejka. Tuča na tribini.

US OPEN: Prošao Novak, Nijemac uporan Izvor: MONDO

Đoković je u prvom duelu sa Nijemcem Filipom Pečnerom bio ubjedljiv - 7:5, 6:3, 7:6 (8-6)., s u 3. kolu igraće protiv Amerikanca Džejmsa Blejka koji je izbacio Pitera Polanskog.

Mnogo bolja igra Đokovića nego u prvom kolu kada se iščupao u duelu sa Viktorom Troickim. Pečner je bio žilav protivnik, napravio je dosta problema srpskom teniseru, ali je ipak kvalitet presudio.

U prvom setu obojica su držali servise do 4:4, a potom srpski teniser ne koristi tri brejk prilike.
Pečner je zaigrao odlično i pri rezultatu 5:5 imao je tada Nijemac priliku za brejk, ali ni on nije uspio.

Prvi set je išao ka taj-brejku, Nemac je imao 40:15, ali je, iznenada, počeo da griješi, što Đoković kažnjava i uspijeva da ostvari prednost, a potom i da osvoji prvi set.

Zanimljivo je da je meč bio nakratko prekinut, jer je policija privela trojicu gledalaca koji su se potukli na najvišoj tribini stadiona "Artur Eš".

U drugom setu Pečner je imao prvi šansu za brejk, pri rezultatu 2:2, ali se Đoković ponovo iščupao servisom. Usapeva srpski teniser da iskoristi i brejk loptu i povede 4:2, a potom i da rutinski privede kraju taj dio igre.

U trećem setu mnogo obrta i brejkova. Opet je Pečner imao prvi šansu za brejk, koju ne koristi, a već u narednom gemu odgovor Đokovića, koji oduzima servis rivalu.

Očekivalo se da najbolji srpski teniser ulazi u mirnu i rutinsku završnicu, ali potom, iznenađujuće, gubi svoj servis.

U taj brejku dosta uzbuđenja, imao je i Nijemac priliku da ga osvoji, ali je ipak Novak bio taj koji je diktirao ritam i zasluženo slavio poslije dva sata i 23 minuta igre.