US OPEN: Uragan Ana!

Za samo sat vremena, Ana Ivanović pobijedila Viržin Razano i plasirala se u osminu finala US Opena. Naredna protivnica Kim Klajsters.

US OPEN: Uragan Ana! Izvor: MONDO

Ana se ponovo smije, Ana ponovo stiska pesnicu, Ana ponovo pobjeđuje!

Tek što je Njujorkom protutonjao uragan Erl, na teniskim terenima dogodio se novi - "uragan Ana".

Srpska teniserka je na US Openu nastavila pobjednički niz i odlične partije. Ana Ivanović je izjednačila svoj najbolji rezultat sa US Opena iz 2007. godine. Stigla do četvrtog kola pobjedom nad Viržin Razano 7:5, 6:0, poslije 66 minuta igre na terenu "Luj Armstrong".

Za plasman u četvrtfinale boriće se sa Kim Klajsters koja je u 3. kolu demonstrirala silu protiv 29- teniserke svijeta Petre Kvitove - 6:0, 6:3. Belgijanka brani titulu na US Openu, a Ana sa njom ima negativan skor - sva tri poraza u dosadašnjim susretima.

Posljednji put njih dvije su igrale ove sezone, u polufinalu turnira u Sinsinatiju, kada je Klajsters pobijedila 2:1.

Prvi set duela Ane i Viržin Razano bio je neizvjestan, teniserke su imale periode dobre igre, a Srpkinja ih je imala više. Povela je 4:2, a onda je Francuskinja preuzela inicijativu, nametnula je svoj ritam i brzo preokrenula na 5:4. Ana se onda namučila da prekine seriju protivnice, ali je uspjela da to učini na svoj servis za 5:5.

Potom je napravila i treći brejk u setu i zatim završila posao. Prvi set je trajao 45 minuta.

U tom dijelu igre Ana je imala četiri vinera više (12-8), ali i pet neiznuđenih grešaka više (11-6). Veliki problem joj je pravio dugi servis, ali je pokazala da zaslužuje daleko bolju poziciju na WTA listi od 40. mjesta koje trenutno zauzima.

Isto se moglo reći i za Francuskinju, jer je na momente igrala odlično u prvom setu, iako je tek 157. teniserka svijeta, što je posljedica duge pauze zbog povrede.

Kada su se teniserke vratile na teren poslije pauze između setova nije bilo ni n od neizvjesnosti iz prethodnog dijela meča. Postojala je samo jedna igračica - Ana Ivanović.

Uvodna dva gema drugog seta dobila je bez izgubljenog poena, a ništa teže nije osvojila ni preostala četiri.

Drugi set trajao je samo 21 minut!

Statistika je pokazala ono što i krajnji rezultat - dominaciju Ane Ivanović. Srpkinja je napravila 22 direktna poena, a Razano je ostala na osam iz prvog seta.

Broj neiznuđenih grešaka je bio 13-13, što znači da je Ana napravila samo dvije u drugom setu.