RUKOMET: Maksimalni Borac m:tel

Odigrana dva meča drugog kola rukometne Premijer lige BiH. Pobjedili Borac m:tel i Gradačac.

RUKOMET: Maksimalni Borac m:tel  Izvor: MONDO

Rukometaši Borac m:tela savladali su Krivaju 32:26 u dvorani Borik, čime je tim Dragana Markovića ostvario i drugu pobjedu na startu šampionata. U prvom kolu su slavili u Doboju kod Sloge.

Krivaja je bila dostojan protivnik do samog finiša meča. Čak su početkom drugog poluvremena imali i dva gola prednosti (17-19). Ipak veći izbor igrača Borac m:tela je presudio tako da je u posljednjih 20 minuta napravljena razlika i Banjalučani su došli do trijumfa. U pobjedničkom timu Panić i Melić najbolji sa po sedam golova. Na drugoj strain prvo ime Brkić sa devet golova.

Rukometaši Borac m:tela napravili su idličnu uvertiru pred prvi meč drugog kola Kupa EHF sa Ankara Sporom.

“Prenervozno smo ušli u susret. Propustili smo mnogo dobrih šansi, a na drugoj strani primali lake golove. Nismo se na vrijeme odlijepili i zato je rezultat bio takav kakav jest. Preuzimam dio krivice na sebe, jer smo već počeli pripreme za Tursku. Radili smo u pojačanom ritmu, a umor je bio vidljiv na igračima. Neke greške se, ipak, ne smiju dešavati, ali na kraju je najvažnije da smo upisali nove bodove“, rekao je trener domaćih Dragan Marković.

Gradačac je u neizvjesnoj završnici savladao Slogu 23:22, što je timu Zorana Dokića drugi poraz na startu sezone. U subotu su na rasporedu tri susreta i to: Konjuh - Željezničar Extrem inžinjering, Prijedor - Izviđač, Bosna Prevent - Gračanica, dok u srijedu igraju Bosna BH Gas - Goražde.