Dzudo:Tru zlata za BiH na Balkanskom prvenstvu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je tri zlatne medalje na Balkanskom seniorskom džudo prvenstvu u Trebinju.

Dzudo:Tru zlata za BiH na Balkanskom prvenstvu Izvor: MONDO

Zlatnim medaljama okitili su se Mitar Mrdić, Larisa Cerić i Borjana Ivić, dok su Cerićeva i Mrdić, koji je nastupio u rodmon gradu,  proglašeni i najboljim takmičarima prvenstva.

Larisa Cerić je u kategoriji + 78 kg odbranila titulu osvojenu prošle sezone , pobijedivši sve svoje protivnice maksimalnim rezultatom 10:0.
Mitar Mrdić je u kategoriji do 73 kg je takođe ponovio rezultat od prije tri godine te u pet mečave zabilježio pet pobjeda maksimalnim rezultatom 10:0.

Iznenađene prvenstva je Borjana Ivić, koja je u kategoriji do 78 kg osvojila zlatnu medalju.

Bh džudisti u Trebinju su osvojili još 13 medalja.

Srebrne medalje osvojili su: Dejana Komljenović (- 48 kg), Dragana Šiljegović (- 63), Arijana Čamo (+ 78), Franjo Zadro (- 66) i Dražen Subotić (+ 100), a bronzane: Biljana Mrđa (- 52), Sara Vuković (- 57), Nikolina Bojanić (- 63), Nermina Ćosićkić (- 78), Radomir Stojanović (- 60), Aldin Lukač (- 81), Eldin Lukač (- 90) i Rajko Mirković (- 100).

Na Balkanskom prvenstvu, koje je održano u sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", nastupili su takmičari i iz Albanije, Bugarske, Crne Gore, Makedonije, Rumunije, Srbije i Bosne i Hercegovine.