RUKOMET: Partizan ubjedljiv u Čelendž kupu

Partizan lako stigao do trećeg kola Čelendž kupa pobijedivši bjeloruski tim Arkatron. U subotu sa Mančesterom.

RUKOMET: Partizan ubjedljiv u Čelendž kupu Izvor: MONDO

Crno-bijeli bili su bolji od bjeloruskog Arkatrona - 41:28 (21:13). Beograđani su odlično ušli u meč i lagano stekli osjetniju prednost, koja se kretala i do pet golova viška.

U prvom poluvremnu najviše su se istakli golman Milić i brzonogi Ilić, koji je kažnjavao sve promašaje Belorusa.

Zbog agresivne igre u odbrani crno-bijeli su čak šest minuta igrali sa igračem manje, ali je Arkatron uspio samo da priđe na minus tri u 20 minutu meča. Do kraja poluvremena serijom 9:4 Partizan je stigao do najveće prednosti (21:13).

U nastavku meča srpski tim je rutinski odradio posao, osim malog pada u igri, kada su se Bjelorusiji približili na 29:21, ali je trener Brković tajm-autom prekinuo seriju protivnika.

Naredni rival Partizana u subotu od 17.00 sati je Mančester.

Živinice (Bosna i Hercegovina), gledalaca: oko 500.

PARTIZAN: Ljubenović (9 odbrana), Golubović, Minić 3, Potić 1, Radanović Branko 3, Dimitrijević 4, Maksić 5, Marinković 3, Milić (16odbrana – 1 sedmerac), Radanović Stojan 4, Ilić 11, Kostadinović 2, Marijanac 2, Mešter 3

ARKATRON: Tabolin, Pacikalik 6, Charnov, Strelets 1, Yurkievich, Kamisik 8, Ushal 4, Matskevic, Marcanka 3, Chikun 4, Kaliarovic, Lalin, Aheichik, Lukianovic 2