ODBOJKA (SP): Srbi lagano u treću rundu

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Meksiko sa 3:0 (25:23, 25:18, 25:19) i plasirala se u treću rundu takmičenja na SP u Italiji.

ODBOJKA (SP): Srbi lagano u treću rundu Izvor: MONDO

Neki se možda ne sjećaju, ali srpska odbojkaška reprezentacija je takmičenje na Olimpijskim igrama 2000. počela sa dva ubjedljiva poraza (Italija i Rusija), kada su svi digli ruke od njih. Iz Sidneja su se vratili sa zlatnom medaljom.

U prvoj fazi takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Italiji doživjeli su dva poraza, ako je onaj od Poljaka, koji su uzgred budi rečeno eliminisani, očekivan, onda onaj od Kanade sigurno nije. Kako god Srbija se plasirala u drugu fazu.

A u Milanu… Poslije Kube pobijeđen je i Meksiko. Istim rezultatom 3:0. Po setovima 25:23, 25:18, 25:19. Sve to za 66 minuta.

Srbija je osvojila prvo mjesto u grupi H.

Odbojkaška reprezentacija Srbije takmičenje će nastaviti u Rimu sa preostalih 11 najuspješnijih timova.

E sada je potrebna svaka pobjeda, jer samo pobjednik novoformirane grupe R u Firenci plasiraće se u polufinale.

Najefikasniji u pobjedi nad Meksikom bio je korektor Ivan Miljković.

Bez obzira na to, Meksikancima je bila čast da se fotogafišu sa jednim od najboljih korektora na planeti.

Kvalitet je u ovom meču došao potpuno do izražaja. Izabranici Igora Kolakovića nisu imali problema nijednog trenutka i svi su dobili šansu da zaigraju.

Iako rezultat prvog seta izgleda kao da je bilo neizvjesnosti, Srbija je sve držala pod kontrolom. A šta tek reći o drugom i trećem setu. To dovoljno opisuje žargonski izraz "laganica".

SRBIJA: Kovačević 8, Janić 6, Petković, Terzić, Stanković 4, Grbić 2, Nikić, Rašić, Miljković 18, Starović 2, Podraščanin 6, Rosić (L).

MEKSIKO: Bekera, Mejer 7, H. Ranhel 2, Kordova 3, Kontreras 9, Ramires, Guera 12, P. Ranhel 1, Martel 3, Agilera 2, Manso 1, Kinones.

Grupa R: Češka, Bugarska

Pobjednici grupa u trećoj rundi izboriće plasman u polufinale, drugoplasirane reprezentacije će igrati u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta, a trećeplasirane selekcije u razigravanju za plasman od devetog do 12. mjesta.