RUKOMET: Borac m:tel poražen u Turskoj

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel u prvoj utakmici 2. kola EHF kupa poraženi su od turskog Ankaraspora sa 31:24 (21:14).

RUKOMET: Borac m:tel poražen u Turskoj Izvor: MONDO

Najefikasniji u redovima vicešampiona BiH bili su Goran Garić sa šest i Fahrudin Melić sa pet postignutih golova, dok su domaći turski tim predvodili Kaksija sa šest i Catkin sa pogotkom manje.

"Krajnji rezultat je previsok, ali mislim da ga možemo stići u Boriku. Nakon sjajnog otvaranja, promašili smo previše šansi i vratili protivnika u igru. Oni su bili borbeniji i kaznili nas. Kod nas su tri, četiri igrača imala slab dan i bilo je teško naći zamjenu. Glavni aduti su odigrali ispod svog nivoa, ali ne sumnjam da će se do subote 'vratiti'", rekao je trener Banjalučana Dragan Marković.

Revanš utakmica na programu je 9. oktobra u banjalučkoj dvorani "Borik".

ANKARASPOR - BORAC m:tel 31:24 (21:14)

dvorana: "Jašar Sevim" u Ankari, gledalaca: 300, sudije: Andre Filip Buaš i Marko Majer (oba iz Švajcarske), sedmerci: Ankara Spor 5 (4), Borac m:tel 7 (2), isključenja: Ankara Spor 12, Borac m:tel 8 minuta, crveni karton: Husein Pamuk (Ankaraspor, treće isključenje) u 58. minutu.

ANKARASPOR: Salin 3, Tan 4, Aslan 2, Keskin 4 (3), Ersin, Turan (10 odbrana, 2 sedmerca), Baslama 2, Birčan, Čatkin 5, Zaman 1, Gunaj (6 odbrana, 1 sedmerac), Čanli, Pamuk 4, Kahia 6. Trener: Ajdinli Ajdin.

BORAC m:tel: Blažević (15 odbrana, 1 sedmerac), Malić, Garić 4, Pucarević 1, Međedović, Panić 6, Halilbegović, Kulenović, Dejanović (1 odbrana), Mikić 1, Vranješ 3, Karačić 3, Ilić 1, Melić 5. Trener: Dragan Marković.