ODBOJKA (SP): Srbi na Ruse, pa u polufinale!

Srbija u Firenci pobijedila Argentinu sa 3:1 i ako to ponovi i u utorak u duelu sa Rusima igraće u polufinalu 17. Svjetskog prvenstva u Italiji.

ODBOJKA (SP): Srbi na Ruse, pa u polufinale! Izvor: MONDO

Srbija će se sa Rusima boriti za polufinale. Tačnije, ukoliko "orlovi" u utorak pobijede "zbornaju" sigurno su među četiri najbolje reprezentacije svijeta!

Odlučujući meč igra se u utorak od 17.00 sati.

"Plava četa" je u prvoj utakmici treće faze pobijedila Argentinu sa 3:1 (25:15, 21:25, 25:22, 25:18), poslije tačno sat i po igre.

Srpska reprezentacija maestralno je odigrala prvi set.

Poslije neiskorišćene kontre i početnog vođstva "gaučosa", na servis je stao Nikola Kovačević i vezao čak sedam poena - 7:1. Argentinci su bili razbijeni, što svjedoči i veliki broj grešaka koje su napravili do kraja prvog dijela igre.

Protivnici Srbije uspjeli su da sredinom i pred kraj prvog seta vežu po tri poena, ali su izabranici Igora Kolakovića uvijek imali spreman odgovor. Na kraju, "orlovi" stižu do vođstva nakon ubjedljive igre - 25:15.

Da Argentina nije zalutala u četvrtfinalnu grupu potvrđuje rasplet događaja u drugom setu. Južnoamerikanci sveli su greške na mimimum, pa je samim tim Srbiji bilo daleko teže.

Poveli su Srbi sa 13:10, ali je Argentina brzo uzvratila i poslije samo nekoliko minuta preokrenula na 16:17. Posebno zanimljiv bio je kraj drugog seta.

Miljković je ispucao loptu u aut, zatim je bio i izblokiran... "Gaučosi" su u finišu seta stekli velikih tri poena prednosti 22:19. Razliku su do kraja uspjeli još da uvećaju - 25:21.

Rezultat je poslije 43 minuta bio izjednačen - 1:1.

Srbija je nešto bolje započela treći set, povela sa 3:1 i 4:2, ali je već na prvom tehničkom tajmautu imala minus jedan. Dugo se igralo poen za poen. Odličnim blokom i servisom, Srbija je opet povela sa 16:14. Preokreti su obilježili završnicu trećeg seta, a posljednju riječ imala je srpska selekcija.

Kod rezultata 20:18 za Srbiju, uslijedila je serija Argentine - 20:21. Međutim, "orlovi" su uzvratili i stigli do tri set lopte. Druga je iskorišćena, a plavo-bijelima ni tajmaut nije pomogao - 25:22.

Prvu osetniju prednost u četvrtom setu Srbi su napravili poslije tehničkog tajmauta. Nikola Kovačević je opet odlično servirao. Srbija je povela sa 11:7. Miljković nije iskoristio novu kontru za još veće vođstvo, a "gaučosi" su to znali da kazne, prije svega dobrim servisom i blokom. Rezultat je ponovo izjednačen 11:11.

Morao je Kolaković tajmautom da razbudi "orlove". I uspio je!

Nisu su se dugo radovali srpski protivnici, jer je na semaforu vrlo brzo stajalo 17:12 za Srbiju. Bio je to kraj Argentine, koja je do kraja osvojila još samo šest poena - 25:18.

Prva postava Srbije: Nikola Kovačević 12, Dragan Stanković 5, Nikola Grbić 4 (sve iz bloka), Ivan Miljković 20 (18 iz napada i dva iz bloka), Marko Podraščanin 9, Bojan Janić 6, Nikola Rosić.

Na klupi su bili: Vlado Petković, Miloš Terzić, Miloš Nikić, Saša Starović i Borislav Petrović.

Kod Argentinaca je najbolji bio Fesundo Konte sa 16 poena.

Amerikanci su u dosadašnjem toku takmičenja igrali po principu topolo-hladno. Međutim, novu fazu počeli onako kako dolikuje olimpijskim šampionima. Francuska je deklasirana poslije jednog sata i osam minuta igre - 3:0 (16:25, 14:25, 23:25).