TOKIO: Troicki pobijedio Melcera... I to kako

Austrijanac servirao za pobjedu, ali se Srbin digao kao Feniks iz pepela i plasirao u četvrtfinale.

TOKIO: Troicki pobijedio Melcera... I to kako Izvor: MONDO

Viktor Troicki pobijedio je u drugom kolu turnira u Tokiju Jirgena Melcera poslije dva sata i 21 minuta - 7:6, 3:6, 7:6.

Bio je to četvrti okršaj njih dvojice, treći ove godine, i prvo slavlje Viktora Troickog.

Prvi set je trajao 49 minuta, obojica su po jednom "gubili" servise, pa se igrao taj-brejk, koji je Troicki riješio u svoju korist snažnim forhend vinerom (9:7) iako je prethodno bio "u minusu" - 3:5.

Međutim, Austrijanac se nije predavao. Naprotiv, dodao je gas i sa dva brejka u drugom setu (35 minuta) stigao do izjednačenja - 6:3.

Melcer, 13. igrač svijeta i četvrti nosilac u Tokiju, bio je pred pobjedom, servirao je za trijumf kod 5:3, imao i meč loptu... I upravo tada je počeo "povratak u život" srpskog Dejvis kup reprezentativca.

Napravio je prvi brejk još od uvodnog seta, stigao kasnije do taj brejka u kome je od 2:2 "vezao" četiri poena, a zatim iskoristio drugu meč loptu - 7:3.

Troicki je u prvom kolu savladao domaćeg tenisera, Keija Nišikorija 6:4, 6:2.

Naredni protivnik biće mu Giljerme Garsija Lopez, 39. na ATP listi, koga je savladao u sva tri dosadašnja meča - na čelendžeru u Monci 2008, u Hamburgu 2009. i u Haleu ove godine.

Pobjednik turnira zaradiće 261.500 dolara i 500 ATP poena.

Viktor Troicki i Nijemac Kristofer Kas zaustavljeni su u drugom kolu u dubl konkurenciji. Poslije osvajanja trofeja u Bankoku, seriju pobjeda nastavili su i u prvom kolu turnira u Pekingu, savladavši Dika Normana i Veslija Mudija, sa 7:6, 6:4.

Međutim, u drugom kolu, nekoliko sati pošto je Troicki u singlu savladao Melcera, Srbin i Nijemac poraženi su od italijansko-ruske kombinacije Andreas Sepi - Dmitri Tursunov - 2:6, 6:7 (3).