RUKOMET (LŠ): Flensburg prejak za Bosnu

Njemački Flensburg ubjedljivo savladao Bosnu BH Gas 35:23 u Sarajevu u meču 3. kola Grupe D Lige šampiona.

RUKOMET (LŠ): Flensburg prejak za Bosnu Izvor: MONDO

Rukometaši Bosne nisu uspjeli da nakon osvajanja boda protiv Zagreba naprave još jedno iznenađenje u Grupi D Lige šampiona. U dvorani Mirza Delibašić u Sarajevu Flensburg je opravdao ulogu favorite i slavio rezultatom 35:23.

Njemačka ekipa već poslije uvodnih minuta došla je do prednosti od pet golova, a brzim kontrama Flensburg je potpuno razbio odrabnu Bosne pa se prednost gostiju do kraja meča samo povećavala.

Najzaslužniji za ubjedljiv trijumf gostiju bili su Bojtler, Egert i Hansen sa po devet, odnosno osam golova, dok je u redovima Bosne najefikasniji bio Karačić sa sedam golova.

Bosna je sredinom drugog poluvremena ostala bez Koste Savića koji je nezgodno stao i povrijedio pa je iznesen sa terena.